Proradio Ivanić, blista Ben, Zvezda vodi, dve sporne situacije

sreda 13.03.2019.
18:50

Poluvreme na ''Marakani'', Zvezda ima prednost, koja je mogla da bude i znatno ubedljivija.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Poslednja utakmica četvrtfinala Kupa Srbije igra se na našem najvećem stadionu, gde su se sastale ekipe Crvene zvezde i Radnika.

Posle prvog poluvremena, crveno-beli vode sa 2:0.

Vodeći gol postigao je Zvezdin vezista Mirko Ivanić u 17. minutu, kada je sjajno reagovao na prvoj stativi posle centaršuta Bena iz kornera. Ivanić je glavom zahvatio loptu i poslao je u suprotni ugao, ona se od stative odbila u mrežu - 1:0.

Do tada nije bilo mnogo prilika, ali posle vodećeg gola Zvezda je bila mnogo opasnija i konkretnija, stvarala je šanse, a najbolju je propustio Veljko Simić, koji je veoma loše reagovao sa nekih sedam metara, nešto poput Zakarića danas u Kruševcu, posle veoma lepe akcije Bena i Jirke.

Na 2:0 povisio je El Fardu Ben, prelepim golom u 43. minutu, iz slobodonog udarca sa 18 metara, posle prekršaja nad Simićem.

Prvo poluvreme obeležile su i dve sporne situacije. Crveno-beli su tražili penal posle jednog prodora Veljka Simića koji je pao u kaznenom prostoru gostiju posle kontakta sa jednim od protivničkih igrača, a na drugoj strani su par minuta kasnije gosti signalizirali igranje rukom Gajića u Zvezdinom šesnaestercu.

Za sudiju Bojana Nikolića ni u jednoj od te dve situacije nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.