''Proleće'' stiglo u Humsku, crno-beli LAVOVI idu dalje!!!

četvrtak 23.11.2017.
22:57

Lavovska borba u Humskoj, prštalo je na sve strane u drugom poluvremenu. Na kraju, ishod kakav su svi u Humskoj sanjali! Bravo, Partizane!

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Istorijski uspeh Partizana, pobedom nad Jang bojsom, crno-beli su se plasirali u nokaut fazu Lige Evrope, kolo pre kraja grupne faze takmičenja! Partizan - Jang bojs 2:1, crno-beli mogu opušteno u Kijev u poslednjem kolu!

Bolji početak utakmice Partizan gotovo da nije mogao da poželi. Baš kao i u Bernu protiv istog rivala, crno-beli su već u 12. minutu uspeli da povedu.

Danilo Pantić je uz levu aut liniju iznudio slobodan udarac, izveo ga je Marko Janković, a najviši u skoku posle njegovog centaršuta bio je Leandre Tavamba, koji je loptu udarcem glavom poslao uz levu stativu gola gostiju - 1:0.

Velika podrška koju su večeras imali fudbaleri Partizana tada je postala spektakularna, tribine su proključale, ali je na trenu usledilo zatišje, sve do 25. minuta, kada su se ''zaledila srca'' i navijača na tribinama.

Gosti su iznudili korner, Sulejmani ga je izveo sa desne strane, lopta je preskočila štopera Miletića došla do Tavambe koji je loše izbija, samo do Ngamelua, a ovaj sa nekih osam metara pogađa mrežu Vladimira Stojkovića - 1:1.

Izuzev ova dva gola, tokom prvog poluvremena nije bilo nekih ozbiljnijih prilika na jednoj ili drugoj strani, ali je drugo donelo mnogo više uzbuđenja.

Partizan ga je opet započeo sjajno, igrao se 53. minut, kada je Janković pokrenuo najlepšu akciju na ovoj utakmici, nastavio ju je Tavamba koji je proigrao Pantića, a ovaj nesebično vratio za Ognjena Ožegovića koji iz ''srca šesnaesterca'' pogađa za novo vođstvo Partizana - 2:1!

Ali, posle burnog slavlja fudbalera i navijača Partizana, sledi period ofanzive gostiju. Partizan je bio sabijen na svoju polovinu, Sulejmani je izvodio brojne prekide i kornere, maltene svaki napad Jang bojsa donosio je veliku pretnju po gol Stojkovića, ali srećom po crno-bele, gostima je nedostajala završnica.

Mogao je Leandre Tavamba u 78. minutu da reši sve dileme na drugoj strani, imao je stopostotnu priliku, jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali je loše šutirao po zemlji i ova prilika je propala.

Trener Partizana potom reaguje izmenama. Ožegovića je zamenio Milan Radin, a kapiten Saša Ilić je ušao umesto Danila Pantića u 82. minutu. Na drugoj strani, strateg Jang bojsa Adi Hiter je pojačao napad uvođenjem iskusnog Francuza Oroa.

Nastavio se pritisak oko kaznenog prostora Partizana, u nekoliko navrata Mitrović i Miletić su odličnim blokovima sprečavali najgore, ali trener gostiju uvodi i Fašnahta kako bi dodatno pojačao ofanzivu u poslednjih sedam minuta.

Sudija Bognar koji je večeras prilično nervirao navijače i fudbalere Partizana, odlučio je da meč produži za još pet minuta, a u finišu je Tavambu zamenio i treći štoper Partizana Bojan Ostojić.

Kulminacija čudnih sudijskih odluka usledila je kada je Everton pokošen na sredini terena u nadoknadi vremena, a Bognar se ponašao kao da se ništa nije desilo. Ipak, sve su crno-beli izdržali i na kraju zasluženo slavili istorijski trijumf!

Partizan: Stojković, Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić, Janković, Everton, Jevtović, Pantić (od 82. Ilić), Ožegović (od 79. Radin), Tavamba (Ostojić od 88.).

Jang bojs: Von Balmos, Mbabu, Nuhu, Vutrin (Fašnaht od 85.), Benito, Ngamaleu, Sou, Ebišer, Sulejmani, Nsame (od 66. Oro), Asale.