subota 30.03.2019.
20:59

Odličan otpor lideru na tabeli i aktuelnom šampionu pružila je večeras ekipa šabačke Mačve, ali nije bilo dovoljno za iznenađenje.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Gde je stala pre prvenstvene pauze, Crvena zvezda nastavila je i večeras pred svojim navijačima, u meču 28. kola protiv ekipe šabačke Mačve.

Nova pobeda ekipe Vladana Milojevića, koja je posle preokreta trijumfovala rezultatom 2:1 i ponovo pobegla drugoplasiranom Radničkom na sedam bodova razlike.

Šapčani su hrabro ušli u večerašnji meč, posle šest minuta igre imali su opasnu kontru koju nisu uspeli da realizuju, ali u 15. minutu su uspeli da dođu do vodećeg gola.

Milosavljević je ušao u kazneni prostor Zvezde po levoj strani, potom vratio loptu za Petra Gigića, koji sa sedam-osam metara preciznim šutem šalje loptu pod prečku Borjanovog gola - 0:1.

Zvezda je, naravno, imala inicijativu sve vreme, ali se nekih petnaestak minuta čekalo na neku veću priliku za izjednačenje, kada je pripretio Boaći.

Potom je i Milunović posle kornera mogao da izjednači, ali je golman Puletić odlično reagovao, a onda 37. minut i najlepša akcija na utakmici za 1:1.

Sve je počelo od Marina, koji je pronašao Rodića na levoj strani, ovaj centrirao u kazneni prostor gde Čaušić grudima spušta loptu za Boaćija, a ovaj rutinski pogađa mrežu nemoćnog golmana Mačve - 1:1.

Do kraja poluvremena, mogao je Marin da donese Zvezdi potpuni preokret, šutiraon je glavom, ali je Puletić sačuvao nerešen rezultat do odlaska na odmor.

Početkom drugog poluvremena, trener Crvene zvezde je umeszo mladog Joveljića na teren poslao Milana Pavkova, koji je ''udružio snage'' sa Boaćijem, a odbrana Šapčana odolevala je do 75. minuta.

Tada je Boaći umakao pažnji odbrane gostiju, da li uz ofsajd ili ne, to će biti predmet analize, a onda ga je u kaznenokm prostoru, po proceni sudije Širokog, zakačio golman Puletić i crveno-beli su iznudili jedanaesterac.

El Fardu Ben, kao i obično, ne greši sa bele tačke i Zvezda je okrenula na 2:1.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Babić, Rodić (Jovičić od 80.) – Jovančić - Ben, Čaušić, Marin – Joveljić (od 57. Pavkov), Boaći (Simić od 83.).

Mačva: Puletić –  Pejović, Mijailović,Ristivojević, Tošić (Marveđo od 88.) – Ivić, Adamović, Marković -Milosavljević (Božić od 83.), Gigić (Šušnjar od 67.),Jeremić.