Preokret Voše, blistao Katai

• 14. februar 2012.

• 19:32

• Izvor: Sportske.net, fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine zabeležili su novu pobedu na pripremama u Antaliji. Ekipa Dejana Vukićevića ubedljivo je savladala ukrajinski Metalurg, uz tri gola sjajnog Aleksandra Kataija.

Novosađani su večeras u Antaliji savladali ukrajinski Metalurg rezultatom 4:2, a posebno se istakao povratnik u redove ''lala'' Aleksandar Katai, koji je u drugom poluvremenu uspeo da postigne tri gola za svoj tim.

Prvo poluvreme pripalo je Ukrajincima, koji su poveli golom Žuniora u 26. minutu. Ni početak drugog dela ugre nije nagoveštavao bolje vesti, pošto je u 54. minutu Sidorčik postigao i drugi gol za Metalurg - 0:2.

Vođstvo rivala kao da je naljutilo Aleksandra Kataija, koji u periodu od 60. do 69. minuta postiže čak tri gola i donosi preokret Vojvodini.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Brana Ilić u 86. minutu, postavivši konačnih 4:2.

Vojvodina je nastupila u sledećem sastavu: Janošević, Stevanović (Smiljanić), Pavlović (Branković), Mojsov, Trajković, Apija (Poletanović), Novaković (Ađuru), Moreira (Vulićević), Mitošević (Katai), Abubakar (Ilić), Bojovič (Škuletić).

Sledeću utakmicu Vojvodina igra u četvrtak protiv ukrajinskog premijerligaša Karpata.