subota 16.02.2019.
17:56

Šampion Srbije u šampionskom stilu započeo drugi deo sezone.

Beta/Branislav Božić/Ev

Kako se i očekivalo, ekipa Crvene zvezde bez većih problema trijumfovala je večeras pred svojim navijačima na stadionu ''Rajko Mitić'' protiv Vojvodine, rezultatom 4:0 i tako nastavila nezadrživi pohod ka novoj tituli.

Sve je večeras praktično bilo rešeno već posle prvih pola sata igre, kada je Zvezda stekla dva gola prednosti.

Posle nekoliko propuštenih prilika domaćeg tima, a najbliži golu bili su Čaušić, pa Marin iz slobodnog udarca, na vodeći gol se čekalo do 23. minuta.

Onda je Ričmond Boaći ''načeo'' goste posle centaršuta Bena sa leve strane i izblokiranog Simićevog pokušaja, da bi samo četiri minuta kasnije Veljko Simić krunisao maestralnu asistenciju Marka Marina za vođstvo od 2:0.

Vojvodina je sredinom drugog poluvremena pripretila sa par opasnih napada, stvorili su Novosađani dve dobre prilike, preko Ezea i Đuričina, ali onda Zvezda dodaje gas i dodatno uvećava svoju prednost.

Posle centaršuta Stojkovića sa desne strane, Boaći je pogodio za 3:0 u 68. minutu, da bi u samom finišu meča Marin sjajno pronašao rezervistu Pavkova koji postavlja konačan rezultat.

Ovom pobedom Zvezda je zadržala devet bodova više od drugoplasiranog Radničkog i čak 15 od Partizana koji je i dalje na trećem mestu na tabeli.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić, Čaušić,  Ben (Jirka od 62.), Marin, Simić (Ivanić od 84.), Boaći (Pavkov od 75.).

Vojvodina: Rockov, Stojković, Graovac, Saničanin, Devetak, Milojević, Mitošević, Đuričin, Đurić (Nešković od 64.), Gojkov (Mesarović od 78.), Eze (Matić od 73.)