Prejak je i Liverpul, Borjan sprečio teži poraz

sreda 24.10.2018.
22:52

Još jedan ubedljiv poraz Crvene zvezde u Ligi šampiona, ali i nešto bolji utisak u odnosu na prethodni duel sa PSŽ-om.

Beta/AP Photo/Jon Super

U utakmici trećeg kola Grupe C Lige šampiona, fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od domaćeg Liuverpula na ''Enfildu'' rezultatom 4:0.

Zvezda je u večerašnji meč ušla oslabljena, bez povređenih Marina, Rodića, Kafua, kao i kapitena Savića koji je meč pratio sa klupe za rezerve. Ipak, uvodni minuti meča pokazali su da je srpski šampion u ovaj duel ušao znatno otresitije nego protiv PSŽ-a na ''Parku prinčeva''.

Imala je Zvezda više loptu u posedu od Liverpula u prvih desetak minuta, a u 17. i prvu priliku preko Babića, posle Ebisilijovog kornera sa desne strane. Ipak, štoper Zvezde je loptu poslao visoko izbad prečke.

Međutim, kako je meč odmicao, kvalitet Liverpula je sve više dolazio do izražaja. Igrao se 20. minut, kada je ''sevnula'' munjevita akcija Šaćiri-Robertson-Firmino, a ovaj poslednji se drublingom oslobodio Krstičića, da bi potom poslao precizan šut u gol Milana Borjana - 1:0.

Domaćin je posle tog gola preuzeo potpunu kontrolu dešavanja na terenu, golman Liverpula Alison je bio besposlen, a na drugi gol domaćih se čekalo do 45. minuta.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Liverpul stiže i do trećeg gola. Mane je probio po levoj strani Zvezdinog kaznenog prostora, Stojković ga je laktom u predelu vrata zaustavio, a za sudiju je to bio prekršaj za najstrožu kaznu.

Zvezda je u nastavku ostavila lošiji utisak nego u prvom poluvremenu, a jedino je u 69. minutu bila blizu pogotka, posle kacije Srnića koji je sa desne strane uputio oštru loptu po zemlji za Bena, ali je on zamalo zakasnio i prilika je propala.

A onda, osam minuta kasnije, još jedan penal za Liverpul. Ovoga puta posle centaršuta iz slobodnog udarca, lopta pogađa Bena u ruku, u kaznenom prostoru Zvezde, a nemački sudija Zibert opet pokazuje na belu tačku.

S obzirom da je Salah nešto ranije izašao iz igre, jedanaesterac je izveo Mane, ali Borjan je uz pomoć prečke zaustavio taj udarac.

Ipak, već u 80. minutu Mane je nadoknadio propušteno, na asistenciju Staridža i Zvezdin golman je ovoga puta bio nemoćan - 4:0.

Minut kasnije, mogli su domaći i do petog gola, Lalana je izbio sam ispred Borjana, ali Zvezdin čuvar mreže još jednom odlično reaguje. U poslednjim trenucima meča je i Mane bio sam ispred Borjana, ali je pogodio samo spoljnji deo mreže.

Liverpul:  Alison, Aleksandar Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson (Moreno od 82.), Šaćiri (Lalana od 69.), Fabinjo, Vajnaldum, Salah (Staridž od 73.), Firmino, Mane.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Degenek, Babić, Gobeljić, Jovičić (Čaušić od 75.), Krstičić, Srnić, Ebisilio (od 65. Jovančić), Ben (Simić od 81.), Boaći.
-

92 Komentara

Bojan Samardzic
Thursday, 25.10.2018
11:06

Dobro prvo poluvrijeme, primili smo pomalo nes(p)retno te golove, pogotovo drugi, i to je bilo to. Nismo se opet nista pitali i nema previse razloga za zadovoljstvo, ali vidjeli smo i dobre stvari. Penali jesu bili, ali sudjenje jeste bilo domacinsko. Nije nam trebala ova grupa, jer je razlika u kvalitetu bas ogromna, ali sta je tu je, mislim da u 'revansu' mozemo vise, barem da ih malo zabrinemo, barem da se nesto pitamo u mecu. Ne treba zaboraviti ni da su nas prije dvije godine Ludogorec i Sasuolo ovako oducavali od fudbala, a Liverpul je ipak top klasa,

08:17

Nevjerovatno je koliko golova primamo od 40 do 45minuta tu se nesto mora uraditi

21:41

Ti nisi citav, glavni sudija je u tom trenutku video samo Maneova ledja, a sudija iza gola je bio u takvom polozaju da je mogao da vidi oba igraca, a i lakat blizu vrata tj. grla.

DekiStankovic5
01:46

Pa dobro sigurno bolje izdanje nego u Parizu ali u sustini opet dosta lose,da ne zalazim u detalje za sudnjenje koje smatram da je bilo kriminalno,ali nista novo mnogo gresaka u proslosti smo videli u mnogo vaznijim utakmicama od ove I sa mnogo jacim timovima,ovo ce se desavati jos e sad sto uvek nama to je neka druga prica.Ono sto me vise zabrinjava je katastrofalna igra Bena I Boacija,ajde to,nego zalaganje ravno nuli,znam da Ben ima kredita pa ajde,inace on je morao na poluvremenu biti izbacena,a Boaci uzasan,jedva cekam da ode da budem iskren,hvala mu na svemu.Stojkovic je bio na vetrometini u prvom poluvremenu zbog Bena koji mu niie pomagao,zato u drugom sa Srnicem u paru je bio odlican,cini mi se on I Gobeljic jedino fudbalski bezobrazni da udju u meso,ostalo sve mlako,I ono olako prodavanje lopte je neverovatna stvar,Ebisiliova I Babiceva za gol I ovog malog Simica za onu vec vidjenu loptu Manea u mrezi,ali Borjan je ipak tu.Sve u svemu,skola se skupo placa,a od ove skole trenutno bolje nema,idemo dalje.

Nikola RED_DEVIL
00:25

Treba da budemo ponosni!

Capitano
Wednesday, 24.10.2018
23:40

Bolje izdanje nego u Parizu, mada se videlo da je falio Marin. Naravno da je Liverpul zasluzeno dobio, ali onakvo vise nego ocigledno domacinsko sudjenje im nije bilo potrebno jer su kvalitetnija ekipa. Sraman prvi penal, najace signalizirao sudija iza gola koji je bio skroz na suporotnoj strani koji nije ni mogao da vidi lepo sta se desilo. Jos da dodam da je Van Dajk prava zver.

Man united
23:52

А тек она ситуација где помоћник сигнализира офсајд тек пошто Салах промаши шансу. Да је дао гол, очито не би дигао заставицу. Да ми је неко причао, не бих веровао.

Man united
16:29

Ја пишем глупости? Има снимак који све доказује. 31. минут погледај. А ако нећеш, ево ти тренутак када Борјан брани. https://prnt.sc/las99c Нема заставице. Тек пошто је ухватио у руке, тада је дигао заставицу

_mladen_
00:33

U toj situaciji je covek odmah digao zastavicu i tako molim te nemoj pisati takve gluposti. :)

Capitano
00:29

Vise od pola onih faulova ne bi ni svirali u PL, a o penalu tek da ne trosimo reci.

23:59

Itekako je mogao da vidi sta se desilo ako se dobro postavio, ne mislis valjda da oni sluze samo za jednu polovinu terena? On je sigurno bolje video nego glavni sudija gde se nalazi lakat i sta se time postize, a sada valjda vidite kako je to kada sudija iza gola donese odluku protiv vaseg kluba koja pritom uopste nije od toliko znacaja, svakako su vec vodili i svakako bi vam dali koliko god jos treba da im je stvarno i trebalo. Bas nikako ne mozete da ne slusate te komentatore koji su neobjektivni:-D

Man united
23:31

Мени и даље није јасно зар је морао судија онако мучки да нас краде. Ово нема ни у јсл. Зар је једном Ливерпулу уопште потребна икаква помоћ против Звезде. Или можда јуре гол разлику? Невероватно!

paok
05:59

Isto tako dobije svako kolo penal u Srbiji a realno nema potrebe za to jer ste dosta bolji od ostalih

Man united
14:46

Звезда не добије пенал, него га противничка екипа скриви. Звезда на то не може да утиче.

09:55

Rekorderi imaju bod,a neko je imao 0 0 6 sa bragom u grupi,ne bih te dalje zadrzavao

Колатерална Штета
Saturday, 27.10.2018
14:15

Taj neko je imao i 3 sa Realom i osvajačem LŠ te sezone...

16:38

0-0-6 su rekorderi

bosnapd
23:25

Niko ne spominje Sacirija kakav je to dobar igrac.

conecorleoneRM
23:23

Ajde da mi neko kaze da englezi ne mrze srbe i da ono skandiranje saciriju i gromoglasni aplauzi nisu peckanje i provokacija a i imam osecaj da klop ne voli srbe uospte.

L F C
23:15

Dobro smo odigrali, a i zvezda je se mnogo bolje pokazala nego u parizu. Bez obzira na rezultat moram biti zadovoljan samim tim sam od malih nogu navijao za zvezdu. Ali ipak liverpul je bio za klasu bolji. Fabinjo majstorski odigrao, mo polako ulazi u formu a i firmino i mane su dobro odigrali. Sve u svemu odlicna igra, bravo momci idemo dalje. Pozdrav za sve navijace zvezde i liverpula sa sajta, znam da nas ima mnogo.
Y N W A

Don Silvio
08:21

da je sudija bio korektan kao sto nije i da je davao kartone Liverpulu za ono sto je davao nama Fabinjo bi jos u prvom poluvremenu dobio crven

Zika.Slika
23:14
zg partizan igokea
23:41

A sta si ocekivao, da cemo pobediti? Sramota je izgubiti od Surduilice.

21:51

Eto, i protiv Salcburga smo namestili.

Zika.Slika
20:06

vi ne biste ni surdulicu pobedili da ne namestate ... ceo svet vam se smeje u lice

Сотир Ђубре V.1.0
23:12

Звезда је деловала боље него у Паризу, није било довољно и за осетно бољи резултат. Штета, мада је Ливерпул изузетан тим. Тешко се могло учинити нешто више. Напред, Звездо, биће боље!

_mladen_
23:09

Liverpul je opet krenuo nepovezano, ali je samo odjednom sve kliknulo i konacno igra koja lici na onu od prosle sezone. Sve u svemu grupa se komplikuje poprilicno i bice borba do kraja. Fabinjo je pokazao kako se zadnji vezni treba da igra i zasto je kupljen, decko je bio svuda i pritom nije gnjavio loptu i jako je dobro pronalazio igrace ispred sebe.

Čeki
23:33

Da, ali je imao 3 izuzetno gruba starta koja su mu oprostena, a sudija pokazuje Gobeljicu zuti i kao da mu brojao startove. Da je dobio zuti videlo bi se da nije bio bas toliko sjajan na tim zadacima, a i suzdrzanije bi igrao da je dobio zuti kako zasluzuje.

Don Silvio
08:24

Ta je tako brojao Fabinju i davao karton na svaki 4 start lik bi dobio 2 crvena kartona

Wasqe
23:02

Očigledna limitiranost Zvezdinih igrača. Boaći nezainteresovan, Krstičić i Jovičić bezidejni, Ben nejasan, Stojković KATASTROFA. Ostali solidni.

23:33

pa ako kazes da je nesto limitiranost ne mozes da nastavis sa recima nezainteresovanost, nejasanitd... zvezda igra fudbal sa timovima koji su druga galaksija za Srbiju, tako da to nema veze sa nezainteresovanoscu.

äxwell
23:01

Cudna tekma za gledati,barem za mene. Zvezda moze uzdignute glave napustiti teren Enfilda nakon velike borbe i srcanosti, to se uvijek gleda najvise. Sudija dosta zelen kod penala, i na kraju srecom Mane promasi onaj. Liverpul je klasa za sebe i to se vidjelo na terenu. Mene licno najvise raduje perfektna utakmica hobotnice u sredini, tj Fabinja! Raduje jos vise od rezultata. Klop ga nije zurio i sada ima pojacanje, i to kakvo. A rezultat je bas taman..Ne previse da ponizi Zvezdu a taman za poboljsanje gol razlike koja bi mogla igrati veliku ulogu u ovoj grupi.

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
23:14

Ne previše da ponizi zvezdu, a dovoljno za pobošljanje gol-razlike. Kako je ovo lepo rečeno :D

Čeki
23:35

Kako perfektna Fabinja kad imao 3 jako gruba starta i morao je da zaradi zuti za one startove, a nasim igracima je kao brojao i za startove manjeg intenziteta im davao zute. On jeste jako dobar bio, ali da je dobio zuti kako treba ne bi mogao toliko agresivan da bude a i to bi pokazalo da nije bio bas perfektan.

petar000
22:59

Ma dobro, ovo je rutinski Liverpul, sa 15% snage, i da nije usao najgori igrac Liverpula svih vremena Lalana, bilo bi jos golova sigurno. Ali najjace izjave komentatora, u prvom na 1:0, kaze, nezasluzeno vodjstvo Liverpula, i pred sam kraj, kaze, prevelika razlika kada se pogleda stanje na terenu. Hahha, tim koji ima 20+ suteva prema glu, od kojih su bar deset "mrtve" sanse nezasluzeno vodi protiv ekipe koja nije imala ni jedan sut prema golu. Pa stvarno, bar malo objektivnosti nece nikog ubiti. Znaci, nije problem gubiti od ovakvih ekipa, narocito kad se uzme u obzir da je Zvezda, iskreno, zalutala u LS ove sezone, ali pricati neke nebuloze je sasvim nesto drugo.

_mladen_
23:10

Hahah ja sam njega smanjio, nisam mogao da slusam sta prica covek. Jeste Zvezda nasa, ali covek se toliko zaneao sa pricom. xD

Südkurve München
22:57

Svaka cast na prikazanoj igri, nazalost iskustvo je presudilo. Videlo se to neiskustvo

22:57

Za razliku od Pariza prvo poluvreme okej,da nismo primili u 45 za 2:0 milim da bi to i bio konacan rezultat,ovako drugo poluvreme opet lose