Poređenje - Koliko je Zvezda "bežala" Partizanu pre godinu dana?

• 21. septembar 2017.

• 20:47

Posle devet prvenstvenih utakmica Partizan ima pet bodova zaostatka za "večitim" rivalom. Da li je Zvezda odmakla previše i kakva je situacija bila pre godinu dana?

Poređenje - Koliko je Zvezda
Fudbaleri Partizana remizirali su u sredu sa Napretkom (1:1) u okviru zaostale utakmice 6. kola Super lige Srbije pa već sada imaju pet bodova manje od "večitog" rivala koji zauzima lidersku poziciju na tabeli.

Aktuelni šampion bio je na pragu poraza iako je imao igrača više gotovo 70 minuta zbog čega se remi može smatrati povoljnim ishodom, pogotovu ako se ima u vidu da je Everton poravnao na 1:1 u 96. minutu meča.

Kada se napravi retrospektiva i poređenje sa situacijom iz prethodne sezone moglo bi se reći da se Partizan nalazi u nešto boljoj poziciji.

Podsećanja radi, Partizan je posle devet odigranih utakmica u Super ligi prethodne sezone imao 16 osvojenih bodova i zauzimao je četvrto mesto na tabeli sa skorom 5-1-3. Crno-beli su u odnosu na Zvezdu zaostajali sedam bodova i igra nije bila na očekivanom nivou iako je promenjen trener.

Leonardo da Silva Souza

Trenutna situacija nije preterano alarmantna, za očekivati je da se osećaju usponi i padovi u igri u momentu kada se dosta rotira zbog obaveza koje ekipa ima u Evropi. Osim toga, na snazi je i dalje deljenje bodova, a tu su još dva "večita" derbija tako da pet bodova zaostatka ne predstavlja ništa zbog čega bi u Humskoj trebalo da brinu.

"Šta da radimo... Ima još dosta utakmica, a posle se i dele bodovi. Ima još da se igra. Sve ovo može da se nadoknadi. Desiće se i Zvezdi neki neuspeh", rekao je juče Vladimir Stojković.

Videćemo kako će se situacija razvijati do kraja meseca jer će u sledećih devet dana Parrtizan i Crvena zvezda odigrati po dve prvenstvene i jednu evropsku utakmicu.

Partizan će prvo u goste Radu, zatim dočekuje kijevski Dinamo, a pred odlazak na pauzu čeka ga duel sa Čukaričkim u Beogradu.

Crvena zvezda u nedelju dočekuje Vojvodinu, zatim ide na megdan Kelnu u drugom kolu Lige Evrope, da bi septembarski ciklus završila gostovanjem u Kruševcu.