Poraz Zvezde i od Krškog

• 30. jun 2012.

• 20:17

Fudbaleri Crvene zvezde danas su odigrali treću kontrolnu utakmicu na pripremama. Na obeležavanju 90-godišnjice postojanja kluba slovenački drugoligaš Krško savladao je Beograđane sa 2:1. Debi Babalja, Asamoa postigao jedini gol za Zvezdu...

Posle ubedljivog poraza od Olimpije, crveno-beli su pokušavali da večeras ostave bolji utisak. Imali su inicijativu u prvom poluvremenu, stvarali šanse, ali su domaći postizali golove...

Prvu priliku imao je Marko Perović, koji je šutirao sa oko 18 metara posle slobodnog udarca za Zvezdu, ali je lopta otišla pored gola.

Nešto kasnije pripretio je i novajlija Babalj, koji je oprobao svoj šut sa oko dvadeset metara. Lopta je otišla iznad prečke, a na isteku prvih pola sata igre postignut je i prvi gol, ali na suprotnoj strani.

Iznenadna prilika za domaće, Lulič je ostao sam ispred Kirovskog i bez problema zatresao mrežu - 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Mirić je mogao da donese izjednačenje Zvezdi, ali je ovog puta prečka spasila domaće.

U nastavku, slabija igra Zvezde, a u 68. minutu fudbaleri Krškog stižu i do drugog gola. Strelac je Skiošek iz slobodnog udarca - 2:0.

Konačno, u 72. minutu Zvezda stiže do prvog gola. Akcija Savićevića i Asamoe, a tamnoputi napadač crveno-belih smanjuje prednost domaćih - 2:1.

Minut kasnije Asamoa je imao još jednu šansu, ali nije bio precizan.

Do kraja Zvezda nije uspela da dođe do izjednačenja, ostalo je 2:1 za Krško...

Crvena zvezda: Kirovski (Vesić) – Mihajlović, Mikić, Maksimović (Krneta), Nenadić – Kadu, Milivojević, Đuričković (Savićević) – Perović, Mirić –Babalj (Asamoa).