Poraz za kraj - Zvezda sačuvala municiju za "Armejce"

sreda 07.02.2018.
18:22

Vicešampion Srbije ostavio odličan utisak uprkos porazu na generalnoj probi pred duel sa "Armejcima".

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su stavili tačku na centralni deo priprema za drugi deo sezone. Ekipa Zenita savladala je Crvenu zvezdu rezultatom 1:0 (1:0) iako su izabranici Vladana Milojevića odigrali jako dobro u većem delu poslednje pripremne utakmice.

Prvi deo prvog poluvremena obeležila je nešto bolja igra ekipe Zenita. Ruski sastav propustio je jednu dobru priliku pre nego što je u 23. minutu stigao do vodećeg gola.

Odbrana Crvene zvezde reagovala je prilično loše posle slabo izvedenog kornera, a zatim je Aleksandar Jerokin pokupio "otpadak", bacio na zemlju Nenada Krstičića i preciznim udarcem savladao Milana Borjana.

Nepun minut nakon vodećeg gola Zenita El Fardu Ben ne uspeva da iskoristi dobar centaršut Filipa Stojkovića pa lopta odlazi pored stative iako je reprezentativac Komora glavom šutirao iz neposredne blizine.

Do odlaska na odmor crveno-beli su nastavili da igraju u visokom presingu što je fudbalere Zenita teralo na greške, a posle jedne od njih El Fardu Ben izbija sam pred golmana Lunjeva ali ne uspeva da prihvati loptu kako treba i uputi udarac. Usledio je povratni pas za Donalda koji sa petnaestak metara šutira visoko preko gola.

Kada je prvi deo igre u pitanju treba pomenuti i pokušaj Nemanje Radonjića sa velike udaljenosti koji je takođe nije predstavljao veliku opasnost za protivnički gol.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo fudbalerima Crvene zvezde koji su uz dobru igru stvorili i dosta dobrih prilika ali i pored toga nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Počelo je udarcem Nenada Krstičića sa ivice kaznenog prostora već u prvom minutu nastavka, a u narednih pola sata crveno-beli su stvorili najmanje pet dobrih prilika od kojih je najbolje imao Slavoljub Srnić.

Krilni fudbaler Crvene zvezde morao je bolje da reaguje u 68. minutu kada ga je El Fardu Ben spojio sa golom. Srnić je uspeo u padu da šutira ali pravo u golmana Zenita. Treba reći i to da je fudbaler protivničke ekipe dotakao Srnića tek toliko da ga izbaci iz balansa pred sam udarac.

Vladan Milojević je u poslednjih petnaest minuta praktično promenio kompletnu postavu. Rezervista Milan Pavkov imao je u 74. minutu dobru priliku i to pošto je dobio loptu sa boka i grudima je sebi namestio na "makazice" koje na kraju nije izveo na najbolji mogući način.

Zenit je u nastavku bio bezopasan po protivnički gol. Jedinu dobru priliku ruski sastav je imao u 56. minutu kada je lopta sa desnog boka protutnjala kroz kazneni prostor ali jedan od igrača Zenita nije uspeo da je sprovede u mrežu na drugoj stativi.

Crveno-beli su na kraju priprema prikazali jako dobru partiju u duelu sa kvalitetnim protivnikom, ali su zabeležili prvi poraz u osmoj kontrolnoj utakmici.

Ekspedicija Crvene zvezde večeras kreće put Beograda, a od petka počinje završne pripreme za duel sa moskovskim CSKA koji je na programu u utorak, 13. februara od 18 časova.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković (od 78' Gobeljić), Savić (od 78' Frimpong), Le Talek (od 70' Babić), Rodić (od 70' Hajdin) - Donald (od 70' Račić), Krstičić (od 78' Milijaš), Milić (od 45' Jovičić), Srnić (od 78' L. Ilić), Radonjić (od 70' Pavkov) - Ben;