Poluvreme - Zvezda bolja od Kluža, rezultat to ne pokazuje, neverovatni promašaji Jovančića!

subota 22.06.2019.
18:22

Zvezdin vezista imao dve sjajne šanse u prvom poluvremenu, ali mreža Kluža ostala je netaknuta.

Screenshot/YouTube/Crvena zvezda

Crvena zvezda danas igra prvu drugu utakmicu na pripremama u Austriji, rival joj je rumunski Kluž, a posle prvog poluvremena rezultat je 0:0.

Zvezda je prvi šut ka protivničkom golu uputila u četvrtom minutu, kada je posle akcije sa Ivanićem, pokušao Jovančić, ali je njegov šut izblokiran.

Tri minuta kasnije, Rumuni prete preko Kostakija, koji šutira sa 18 metara, ali golman Crvene zvezde Zoran Popović zaustavlja tu loptu.

Bio je to samo kratak bljesak ekipe Kluža, Zvezda ponovo preuzima kontrolu dešavanja na terenu.

Pokušavali su potom Marin, pa Milunović, onda opet Marin u 25. minutu, ali zahvaljujući golmanu Kluža i dalje nije bilo golova.

Ubedljivo najbolju priliku imao je Dušan Jovančić u 32. minutu meča. Ričmond Boaći se ispred kaznenog prostora rivala izborio za loptu, onda sjajno asistirao Jovančiću koji je bio oči u oči sa protivničkim golmanom, potpuno neometan, ali je neverovatno traljavo zahvatio loptu i Zvezda ponovo nije uspela da povede.

A onda 41. minut i još jedna stopostotna prilika za Dušana Jovančića!

Ovoga puta kapiten Marin je poslao dugu loptu kroz sredinu u kazneni prostor, gde je Jovančić pravovremeno utrčao, onda se prelepom varkom oslobodio čuvara i opet se našao jedan na jedan sa golmanom Kluža.

Međutim, opet nije uspeo da ga savlada, propala je i ova prilika!

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ivanić, Marin, Jevtović, Boaći.