Poluvreme - Sve se brzo promenilo, sad smo još dalje od Evropskog prvenstva...

nedelja 17.11.2019.
15:48

Dvadesetak minuta smo bili ispred Portugalaca na tabeli, na mestu koje vodi na Evropsko prventvo...

AP Photo/Efrem Lukatsky

Završeno je prvo poluvreme na ''Rajku Mitiću'', Srbija - Ukrajina 1:1.

U isto vreme, na utakmici Luksemburg - Portugal rezultat je 0:1 (strelac Bruno Fernandeš u 39. minutu), pa je reprezentacija Srbije sada još dalje od plasmana na EP u odnosu na period pre početka današnjih mečeva.

Da podsetimo, Srbija treba da pobedi, Luksemburg da ne izgubi, kako bi naši ''Orlovi'' otišli na Evropsko prvenstvo.

Srbija je rano uspela da povede u duelu sa Ukrajincima.

Radonjić je na desnoj strani uspeo da izigra svog čuvara, prosledio loptu do Tadića, koji šutira, lopta pogađa u ruku Matvijenka i arbitar je pokazao na belu tačku.

Ipak, potom sledi period konkretnije igre gostiju.

U 19. minutu Ukrajinci prete preko Jarmolenka, koji iskosa sa desne strane gađa bliži ugao, ali Rajković je siguran.

Mnogo veća opasnost za ''Orlove'' u 23. minutu, kada je Jaremčuk izbio oči u oči sa Rajkovićem, pokušao je da obiđe našeg golmana, koji mu se baca u noge, lopta se odbija do Jarmolenka koji pogađa desnu stativu nebranjenog gola.

Pet minuta kasnije odličan šut Adema Ljajića sa preko dvadeset metara, ali lopta je zamalo prohujala pored desne stative.

Nažalost, u 32. minutu Ukrajina uspeva da izjednači. Posle neuspešnih pokušaja naših defanzivaca da izbiju loptu daleko od našeg kaznenog prostora, lopta stiže na desnu stranu odakle Cigankov odlično centrira, a naši štoperi ne uspevaju da nadskoče Jaremčuka, koji udarcem glavom pogađa desni ugao gola golmana Rajkovića - 1:1.