Poluvreme - Preokret na ''Marakani'', za Zvezdu je korner kao penal!

subota 06.06.2020.
19:52

Radnik nagovestio iznenađenje, ali šampion je brzo vratio stvari na svoje mesto.

Beta/Dragan Gojić/Ds

Posle prvog poluvremena na stadionu ''Rajko Mitić'', Crvena zvezda protiv Radnika iz Surdulice vodi sa 2:1.

Zanimljivo, sva tri gola postignuta su posle kornera.

Radnik je poveo u 24. minutu, kada su crveno-beli posle udarca iz ugla od strane gostiju nakratko izbacili loptu iz svog kaznenog prostora, ali Mitošević ju je odmah vratio, a Makarić izbegao ofsajd-zamku i prevario Borjana - 0:1.

Pet minuta ranije, Surduličani su tražili penal, posle starta Gajića u svom kaznenom prostoru, ali se sudija Šegrt nije oglasio.

Na Zvezdino izjednačenje nije se dugo čekalo.

Već u 29. minutu, Gavrić odlično izvori korner sa leve strane, a Radovan Pankov je bio na pravom mestu i udarcem glavom je zatresao mrežu - 1:1.

Repriza za potpuni preokret usledila je u 38. minutu, kada je Gavrić sa istog mesta izveo još jedan odličan korner, ovoga puta lopta je išla na drugu stativu, gde je delovao drugi Zvezdin štoper Srđan Babić i Zvezda je na odmor otišla sa minimalnom prednošću - 2:1.

Nema sumnje, korneri će biti Zvezdin ogroman adut i u sredu protiv Partizana u polufinalu Kupa, jer ih pored Gavrića sjajno izvodi i Ben, a potencijalnih realizatora je mnogo više.