Poluvreme - Partizan vodi, ali ko opet nervira pristalice crno-belih?

nedelja 12.08.2018.
17:50

Partizan posle prvog poluvremena ima minimalno vođstvo, ali ni Zemunci nisu bezopasni.

Sportske.net/Nikola Krstić

Pretposlednja utakmica četvrtog kola Superlige igra se u Zemunu, gde Partizan kao gost vodi sa 1:0 posle prvog poluvremena.

Kako se i očekivalo, crno-beli su od početka imali terensku inicijativu, ali su ponovo pokazali svoju staru boljku, teško su dolazili do prilika za postizanje golova.

S druge strane, Zemunci su vrebali pukotine u defanzivi crno-belih i pokušavali da ih probiju brzim kontrama.

Već u 10. minutu je Miljan Vukadinović imao odličnu priliku za Zemun, šutirao je iskosa sa leve strane u suprotni ugao, pod prečku, ali je Stojković sjajno intervenisao i izbio loptu u korner.

Minut kasnije opet Vukadinović preti, ovog puta iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi zamalo iznad gola.

A onda, ključni trenutak prvog poluvemena. Igrao se 20. minut meča, Pantić je prihvatio loptu na levoj strani, našao prostor za udarac sa ivice kaznenog prostora i loptu poslao u donji desni ugao gola golmana Miloševića - 0:1.

Do kraja poluvremena crno-beli su imali još par pokušaja sa distance, ne toliko opasnih, kao i šut Uroševića glavom posle centaršuta Enakea. Na drugoj strani, raspoloženi Vukadinović je iznudio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora u finišu poluvremena, Suma ga je oborio i zaradio žuti karton, ali domaći nisu uspeli da iz slobodnog udarca ozbiljnije ugroze gol Stojkovića.

ZEMUN: Milošević, Stanimirović, Cvetković, Vukadinović, Romanovski, Bašanović, Azemović, Luković, Stojković, Đalović, Kukuličić.

PARTIZAN: Stojković, Enake, N. R. Miletić, Marković, Urošević, Smiljanić, Pantić, Suma, Đerlek, Nikolić, Ožegović.

U prilogu su utisci navijača Partizana, utisak je da opet nisu zadovoljni igrom Sejdube Sume...