Poluvreme - Partizan dominira u Ljubljani, ali kakav je onda ovo rezultat?

subota 06.07.2019.
21:05

Završeno prvih 45 minuta prijateljske utakmice između Olimpije i Partizana.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Partizan večeras igra drugu kontrolnu utakmicu od dolaska na pripreme u Sloveniju.

Rival crno-belima je ljubljanska Olimpija, meč se igra na stadionu ''Stožice'', a posle prvog poluvremena rezultat je 0:0.

Rezultat kojim mogu mnogo zadovoljniji da budu domaći fudbaleri, jer je Partizan bio bolji i konkretniji rival i pravo je čudo kako crno-beli nisu uspeli da povedu.

Najbolje prilike propustio je Ognjen Ožegović, prvo u 10, posle odlične akcije Zorana Tošića, pa u 20. minutu posle dodavanja Đorđa Ivanovića, kada je napadač crno-belih bio potpun o neometan na nekih pet-šest metara, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

Nešto kasnije je stopostotnu priliku imao i Sejduba Suma, bio je jedan na jedan sa golmanom Olimpije koji je ipak uspeo da zaustavi taj udarac. Imao je Suma još jedan pokušaj u 45. minutu, kada je sa dvadesetak metara šutirao preko gola.

Inače, crno-beli su znatno agresivniji na terenu, vrše konstantan pritisak na poslednju liniju odbrane Olimpije i otuda i ove pomenute prilike tokom prvog poluvremena.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Vujačić, Strahinja Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Ožegović.

Klupa: Kljajić, Dinga, Smiljanić, Pešukić, Milosavljević, Lutovac, Lazar Pavlović, Filip Stevanović, Šehović, Brežančić, Sadik