Poluvreme - Olimpijakos vodi, može li Zvezda bolje?

utorak 01.10.2019.
16:50

U 16 časova počela je utakmica omladinske U19 Lige šampiona između Crvene zvezde i Olimpijakosa.

uefa.com
uefa.com

Posle prvog poluvremena na stadionu Voždovca rezultat je 0:1, gosti zasluženo vode.

Zvezda je pokušala od samog starta da izvrši jak pritisak pred golom Olimpijakosa, ali kako je meč odmicao Atinjani su postajali sve opasniji.

Mogli su gosti već u osmom minutu do vođstva, kapiten Neofitidis je sa preko 25 metara odlično šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Deset minuta kasnije Zvezda preti preko Babića, koji je odlično reagovao posle centaršuta sa desne strane, sa protivničkim igračem ''na leđima'', šutirao je glavom, ali pravo u golmana gostiju.

Međutim, u 28. minutu Olimpijakos je poveo.

Napadač gostiju Lijacos je dobio dosta prostora na dvadesetak metara od gola Zvezde, Blagojević je zakasnio da ga markira, a Lijacos to koristi i snažnim i preciznim šutem šalje loptu u mrežu Katića, pošto se prethodno odbila od leve stative - 0:1.

Do kraja prvog poluvremena, Zvezda je imala par obećavajućih napada, ali bez prave završnice.

Crvena zvezda: Katić - Mitrović, Milikić, Lukić, Blagojević - Matić, Novaković - Pantović, Piplica, Babić - Burmaz

Olimpijakos: Colakis - Dumanis, Belić, Gocamanidis, Martinis - Neofitidis, Nikolis - Surlis - Kacavakis, Bulari, Lijacos