Poluvreme - Nova Partizanova neozbiljnost, ekspresno prokockana prednost

• 08. decembar 2019.

• 14:19

Ništa novo kada je Partizan u pitanju, Rad pruža odličan otpor.

U prvom današnjem meču 20. kola Linglong Superlige Srbije, Rad i Partizan igraju nerešeno, 1:1 posle prvog poluvremena.

Posle nezanimljivih dvadesetak minuta, Partizan je počeo nešto ozbiljnije da preti. U par navrata Sejduba Suma je pravio pometnju u kaznenom prostoru Rada, ali izostala je bolja saradnja sa Umarom Sadikom.

Ali, za razliku od Sume, desni bek crno-belih Aleksandar Lutovac se danas može pohvaliti mnogo boljom saradnjom sa najboljim strelcem Partizana, pogotovo u situaciji iz 33. minuta, kada je Lutovac odlično centrirao sa desne strane, a Sadik udarcem glavom poslao loptu u donji desni ugao gola golmana Markovića - 0:1.

Ali, tek što su proslavili gol, crno-beli su upali u probleme. Prvo dekoncentracija u odbrani, kada je Stojković jedva uspeo da stigne loptu i izbije je u korner, a onda posle kornera Miloševića, lopta pogađa u teme Sašu Zdjelara i završava u gornjem levom uglu Stojkovićevog gola - 1:1. Gol je ipak pripisan Rizniću, koji je bio u skoku sa Zdjelarom.