Poluvreme na ''Čairu'' - Radnički vodi, ''grobari'' besni na Mažića!

19:50

Još jedna sporna situacija o kojoj će se dosta govoriti...

Epa/Georgi Licovski

Posle prvog poluvremena derbija 10. kola Superlige, Radnički - Partizan 1:0.

Već u trećem minutu odlična prilika za Radnički, probio je Ranđelović po levoj strani pored Nemanje R Miletića, ali je otišao suviše ukoso, pa je Stojković uspeo da zaustavi njegov udarac.

Tri minuta kasnije odlična akcija Partizana i stopostotna prilika koju ne koristi Šćekić. Akciju su kreirali Zakarić i Janković, ovaj je lepo proigrao Šćekića koji neometan, iskosa sa desne strane šutira pored gola.

Usledio je period ravnopravne borbe, a posle jednog nedosuđenog prekršaja Miletića nad Ranđelovićem, trener Radničkog Nenad Lalatović burno je reagovao na odluku sudije Milorada Mažića koji mu je potom prišao i uspeo da ga smiri.

A onda, posle nešto mirnijeg perioda, Radnički dolazi do vođstva u 35. minutu. Stojanović je sa desne strane odlično centrirao u kazneni prostor, Haskić je sjajno reagovao iza loše postavljenog Markovića i udarcem glavom savladao Stojkovića - 1:0.

Samo par minuta kasnije, Partizan je imao sjajnu priliku za izjednačenje, iz koje se izrodila i još jedna sporna situacija.

Prvo je pokušaj Rikarda zaustavio golman Ristić, odbijenu loptu zahvatio je Zakarić na šest metara od gola, iskosa sa desne strane, ali umesto mreže pogađa stativu. Potom sledi šut Marka Jankovića, lopta pogađa Pankova u ruku, ali sudija Milorad Mažić je to drugačije video i procenio da nije bilo elemenata za jedanaesterac.

Usledili su veliki protesti crno-belih, ali bez efekta, Mažić je ostao pri svojoj odluci.

---
- - -

36 Komentara

Man united
Sunday, 30.09.2018
22:51

Нема намере - нема пенала. Све је чисто овде.

mlk
22:15

Ovim sudijama je lako suditi protiv Partizana samo zazmure i ... i u 10 kola nema penala za Partizan, a za mezimicu bice ladno 25 u sezoni e ovo je SRPSKA BUNDES PREMIJER LA LIGA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Diskretni heroj
21:16
Vlada Mutavi
21:09

Penal bez imalo sumnje. Mazić na poziciji sa koje sve to jasno vidi, no samo on će znati zbog čega nije dosudio kazneni udarac.
Koliko je penal jasan, toliko je jasna i činjenica da Partizan definitivno igra užasno loše, čak ispod proseka jednog prosečnog superligaša, što je za klub sa takvim renomeom, nedopustivo.
Postoji jedno veoma bitno fudbalsko pravilo. Ni jednoj ekipi ne smeš da dopustiš da te nadtrči, a Partizan osim u derbiju, to konstantno radi. Jako je malo šprinteva, trčanja bez lopte takođe, brzih pasova, ... .
Ne razumem šta se to na treninzima svakodnevno radi, kad ni Đukić, a sad ni Mirković ne uspevaju (neću reći "ne znaju") da u igri ekipe poboljšaju one osnovne i najjednostavnije stvari. Za dobar dribling ili niz driblinga tgrebaš biti rođen, ali za puno trčanja, osvajanja prostora, zamenu pozicija i precizno dodavlnje trebaju samo dve stvari. Snaga i uvežbanost.

????JULEN 8 GUERRERO????
20:40

Sećamo se mi mažiću kako si za poluvreme dva skoka u bazen mrdje okarakterisao kao penale.. Tada je lukač sprečio veliku kradju.. Sada su najednom obnevideo..

ИступањеЈединоРешење
Monday, 01.10.2018
08:17

Nisi u pravu, onaj drugi penal je postojao.

svetski prvaci 1991
20:39

Sve ovde rečeno je blago rečeno netačno.Sem toga da ste ovo i očekivali.Jer tim vam je komplet kvaliteta osrednjeg drugoligaša.

Boki.Antonijevic
20:32

Nekako ne mogu da se otrgnem utisku da vam se neke stvari vracaju za sve one golove u 108. minutu nadoknade.

Alex DeLarge
20:23

Penal jeste, ali neverovatno kako se uvek namesti ovako neka greska koja skrene paznju sa cinjenice da je ovo jednostavno losa ekipa koja tituli ne moze da prismrdi sve i da im je Čuka jedini konkurent... Evo dok ovo pisem vec je 2:0, i sto je najgore svi smo znali da ce tako biti. Samo na lozenje i samo kuci mogu nesto da urade, u gostima bukvalno svako moze da im otkine bod. Sta vise, ovde je Radnicki i favorit... Jako losa atmosfera je napravljena forsiranjem blizanaca, iako sam navijac jednog. Ne mora da se bude prvi, ja ne znam ko je to njima tako objasnio? Nisu dovoljno dobri jednostsvno i to je cela prica...

20:38

A uz studijsko otimanje iz kola u kolo ni Barselona ovde ne bi mogla da osvoji.. O čemu ti.. Kad nismo toliko dobri zašto se boje nas, zašto nas kradu kad su toliko bolji?

20:05

Ruka jeste naravno, ali cini se da nije bilo namere. Ovo je jedna od onih 50/50 situacija. No, Partizan ce opet da krivi sudije, sto je postalo veoma jadno. 9 golova na 9 utakmica.

Südkurve München
20:21
20:38

Lopta ide u gol genije! O kakvoj ti nameri?

Zoran Vukic
20:05

penal nije leva ruka se neracuna samo desna se racuna

Колатерална Штета
20:04

Komedija, za šta se juče zvezdi sutio penal, a ovo nije penal... Pa da li mora da bude toliko providno???

NemanjaVidicNo1
21:02

Juce je rvacki zahvat bio

20:03

Ne brinite uopšte ,neće ovaj sudija dozvoliti da Partizan izgubi po običaju i navici.

jfvr
20:02

Ако је за оно јуче свиран пенал,ја не знам шта је ово???

kizito
20:00

Milorade,Mićo,bezobraznice jedan

petar000
19:59

Znaci, kao prvo dokle bre vise sa greskama sudija na stetu Partizana. Veceras sve sto je sumnjivo bilo protiv svirano. Dizu nam ofsajd pre gola, a covek bar metar iza poslednjeg igraca, penal da ne komentarisem. Dalje, dokle vise ovih nenormalnih promasaja sa pola metra od gola, covek pogodi stativu, a da pokusa jos sto puta ne bi uspeo, onda u situaciji kad je bio ofsajd opet ga ne bi dao sa dva metra. Ovaj nas mali Markovic nas ubija pozadi, nikada na lopti nije kad je centarsut, i to mu se ponavlja iz utakmice u utakmicu. Igraci Radnickog su nas nadtrcali, to je cinjenica, i sad uporedite utakmicu koju su igrali protiv Zvezde i ovo veceras, kao da nije ista ekipa. Dalje, da se ne bavim njima, sve je to ok, Jankovic je odigrao dve dobre utakmice u nizu i evo ga opet veceras se setka po terenu, gnjavi loptu, to sto je igrao za ovu sezonu igrao je, sad ga mogu vratiti na klupu. Pantic rupetina neopevana i to je prvi cilj uprave na zimu, da trazi zamenu za njega, po meni. Znaci, kako ja gledam fudbal, on je totalno beskoristan (da ne kazem stetan, jer apsolutno nista korisno covek ne moze da uradi, los u pasu, los u organizaciji, ne znam bas suvi prosek), i kad na sve to dodamo da imamo dva najgora beka u ligi, uz konstantnu kradju koja nam se servira, mi i ne mozemo bolje od ovga.

20:25

Ovo je ta ekipa kad se ne loze, ovo im je pravo lice. Derbi nikad nije merodavan ni za sta... Paradoksalno, obicno ga bolje odigra ekipa kojoj losije ide da bi se vadila kod navijaca...

Real Only
19:57

Dokle bre da nas kradu? Dokle? Trecu godinu zaredom!!! Ovo je postalo zalosno!! Dajte im pehar odmah, ne mora da se igra vise, ne mora!!

ZubA
20:09

Dok se ne ispalti sve za onih 6-7 vezanih.

Real Only
00:27

A i mogli ste na nekom derbiju za tih 6 godina da sutnete na gol, ne da pobedite neki bitan derbi kad se nesto odlucivalo, samo da sutnete u okvir gola.

Real Only
21:10

Bravo za vas kad verujete u te price jos uvek.

20:22

Dok su pokrali Pazar protiv vas za dva cista penala, naravno, tada je sve bilo regularno, kao i titula.