21:31

Srbija vodi protiv Luksemburga nakon prvih 45 minuta.

EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Nakon prvih 45 minuta reprezentacija Srbije vodi protiv Luksemburga sa 2:0.

Mogao je Mitrović u prvih 15 minuta da dođe do het-trika, šanse su se ređale pred golom Luksemburga, ali je napadač Fulama uspeo da postigne "samo" jedan gol.

Bio je to centaršut Dušana Tadića, Mitrović je odlično postavio glavu za 1:0, igrao se 11. minut.

Imali su i gosti jednu šansu, Til je krenuo nezadrživo ka golu Dmitrovića, Kolarov se okretao dokazavši da mu pozicija štopera nije prirodno mesto, a Dmitrović je samo ispratio loptu koja je od stative otišla u gol aut.

Videli smo šou Dušana Tadića u par navrata, a imao je fantastično dodavanje za Ljajića u 29. minutu kada je golman Moris odlično reagovao.

I onda 43. minut i novi gol Aleksandra Mitrovića koji je ovoga puta sve sam uradio. Izborio se sam za udarac sa oko 25 metara, lopta se samo zakoprcala u gornjem desnom uglu za ogromnih 2:0. Najlepši momenat na utakmici.

Bio je ovo 33. gol u dresu reprezentacije za Mitrovića čime je pretekao Rajka Mitića.