Poluvreme - Mačva pokazala zube Zvezdi, a onda je usledila maestralna akcija šampiona! Šta ''Sever'' poručuje?

subota 30.03.2019.
19:51

Zvezda loše započela večerašnji meč, ali izgleda da u njenoj igri sve polako dolazi na svoje mesto. Ipak, moraju se pohvaliti gosti iz Šapca.

Beta/Branislav Božić/Ev

Završeno je prvo poluvreme na ''Marakani'', Crvena zvezda - Mačva 1:1.

Ekipa Mačve hrabro je ušla u večerašnji duel na ''Marakani'', svesna da nema šta da izgubi protiv apsolutnog favorita.

Prvu priliku imala je Zvezda u četvrtom minutu preko Marina, a nedugo zatim Šapčani su pripretili iz kontre, Borjan je istrčao, ali Zvezdini štoperi su pokrili prazan prostor iza njega, a lopta je na kraju završila iznad prečke.

Pet minuta kasnije Zvezda je pripretila preko Gajića, a u 15. minutu novi opasan napad ekipe Mačve i - Borjan je savladan! Milosavljević je ušao u kazneni prostor sa leve strane, potom pored Zvezdinih štopera pronašao ''zaboravljenog'' Gigića koji sa nekih osam metara šalje loptu pod prečku Borjanovog gola - 0:1!

Očekivao se žestok pritisak Zvezde posle primljenog gola, tim Vladana Milojevića jeste imao inicijativu, ali su se gosti organiziovano branili. Dobru priliku za izjednačenje crveno-beli su imali u 27. minutu, ali je Boaći bio neprecizan.

Bila je to najava onoga što je usledilo deset minuta kasnije. Marin je pokrenuo akciju, poslao je loptu Rodiću na levcu stranu, ovaj je odlično vraća u kazneni prostor, gde još bolje reaguje Čaušić koji grudima spušta loptu za Boaćija, a napadač Crvene zvezde ovu priliku ne propušta - 1:1.

Mogao je Marin u završnici poluvremena da donese potpuni preokret, ali odlično je reagovao golman Puletić.

U prilogu pogledajte i koreografiju Zvezdinih navijača na severnoj tribini, kao i poruku koju su uputili.