Poluvreme - Kanga igra pred Mamićem, promašeni ziceri poništeni golovi i jedna povreda

nedelja 28.01.2018.
17:00

Zvezda igra i drugu kontrolnu utakmicu na pripremama u Antaliji.

Beta/Branislav Božić/Mo

Posle prvih 45 minuta utakmice između Crvene zvezde i beloruskog Dinamo Bresta, golova nema, rezultat je 0:0, a meč na licu mesta prati i Zdravko Mamić, savetnik u zagrebačkom Dinamu.

Trener Milojević se odlučio za ovu postavu:

Borjan, Hajdin, Frimpong, Le Talek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Kanga, Adžić, Ben, Boaći.

Zvezda je rano mogla do vođstva, posle akcije Kange i Boaćija, ali je napadaču crveno-belih poništen gol, zbog ofsajda.

Veći razlog za brigu u Zvezdi mogao bi da bude detalj iz 26. minuta, kada je Frimpong morao da napusti teren, jer se požalio na povredu. Njegovo mesto zauzeo je mladi Eraković.

Nedugo zatim, najbolja prilika za Zveztdu. Igrao se 29. minut, Kanga je sa desne strane centrirao ka Benu, ovaj grudima spustio loptu za Boaćija, a Zvezdin najbolji strelac iz odlične situacije, sa nekih sedam-osam metara, šutira preko gola.
-
-
Pet minuta kasnije Hajdin je sa desne strane poslao odličan pas ka Benu koji traljavo šutira pravo u golmana protivničkog tima.

U 39. minutu Borjan je savladan, posle sloobodnog udarca sa leve strane. Lopta je ubačena na desetak metara od gola, jedan fudbaler Dinama bio je nejviši u skoku, ali je tom prilikom faulirao Erakovića i ovaj gol nije priznat.