Poluvreme - Goleada u Novom Sadu, majstorija Danila Pantića, Srbija dva puta prokockala vođstvo

utorak 10.10.2017.
18:48

Zanimljivo prvo poluvreme na novosadskom ''Karađorđu''.

Sportske.net/MihajloVidojević

Sastale su se mlade reprezentacije Srbije i Rusije, a posle prvog poluvremena, rezultat je 2:2.

Ova utakmica se igra u okviru kvalifikacione Grupe 7, za plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela u 14. minutu, prelepim golom Danila Pantića iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila desnu stativu i odbila se u mrežu, golman Mitrjuškin je bio nemoćan - 1:0.

Ovo vođstvo našeg tima potrajalo je samo dvanaest minuta, a onda su Rusi izveli brzu akciju posle koje je Žemaletdinov natrčao na odbijenu loptu našeg golmana Radunovića i iz neposredne blizine je prosledio u mrežu - 1:1.

Ipak, ni Rusi se nisu dugo radovali. Već u 33. minutu Srbija je ponovo povela, ponovo posle prekida. Ovoga puta, Radonjić i Živković su izveli kratku kombinaciju pri izvođenju kornera, Živković je potom odlično centrirao za Luku Jovića, a napadač Ajntrahta je udarcem glavom pogodio za 2:1.

Međutim, ni ovu prednost ''Orlići'' nisu uspeli dugo da održe. Igrao se 42. minut meča, kada su naši defanzivci izgubili loptu na sredini terena, Jovanović se okliznuo, a Melkadzeu se otvorio brisani prostor na našem golu, što je on iskoristio i lako savladao Radunovića - 2:2.

Dva minuta kasnije, novi kiks Vukašina Jovanovića, ovoga puta na ivici šesnaesterca, ali srećom Melkadze je bio neprecizan. Bila je to stopostotna prilika za potpuni preokret...