Poluvreme - Dekijev eksperiment za sada bez rezultata (TVITOVI)

• 25. oktobar 2020.

• 21:48

Dejan Stanković znatno podmladio tim, čak petorica U21 igrača su u startnoj postavi, što mu nije donelo rezultat u prvih 45 minuta.

Završeno je prvo poluvreme na ''Rajku Mitiću'', Crvena zvezda - Javor Matis 0:0, u meču 12. kola Linglong Superlige.

Ivanjičani su delovali hrabro u uvodnih nekoliko minuta, kada su stvorili i prvu priliku pred Zvezdinim golom, ali kako je meč odmicao, bili su sve povučeniji pod Zvezdinim pritiskom.

Doduše, dugo je Zvezdi trebalo da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

U 32. minutu najbolja prilika za Zvezdu od početka meča. Spiridonović je izveo korner sa leve strane, golman Lazović je izbio loptu na ivicu kaznenog prostora gde je usamljen bio Veljko Nikolić, koji volej-udarcem gađa prazan gol, ali je loptu poslao iznad prečke.

Još bolju priliku Zvezda je imala pet minuta kasnije, stopostotnu, kada je Nikolić odlično sa desne strane centritao na liniju peterca, odakle je Ivanić šutirao, ali je golman Lazović sjajno intervenisao, odbio loptu, ali samo do Gobeljićča, koji veoma loše šitira iskosa sa desne strane, pa je i ova šansa za crveno-bele propala.

Na ulasku u sam finiš poluvremena, u 44. minutu, mogla je Zvezda da uđe u veći problem, kada je posle odličnog centaršuta sa desne strane, Zvekanov šutirao glavom  sa nekih šest-sedam metara, ali nije bio precizan, crveno-beli su imali sreće u ovoj situaciji.