''Poklon-golovi'' na krovu, Zvezda nastavila niz, iako joj se mreža prvi put zatresla

subota 04.08.2018.
20:52

Zvezda nastavila seriju pobeda, ali uz prvi primljen gol ove sezone. Meč obeležili golovi Zvezdinih novajlija, ali i kardinalne greške defanzivaca na obe strane.

crvenazvezdafk.com

Treće kolo Superlige, treća pobeda aktuelnog šampiona, ekipe Crvene zvezde.

Posle dva trijumfa na svom terenu protiv Dinama i Radničkog, Zvezda je danas gostovala ekipi Voždovca i trijumfovala rezultatom 2:1, za povratak na čelo tabele.

Trener Vladan Milojević je na tren izveo kombinovani sastav, sa dvojicom debitanata i Hajdinom koji nije igrao od početka sezone i to mu se odmah isplatilo.

Najnovije Zvezdino pojačanje, povratnik u njene redove, ofanzivni vezista Veljko Simić je već posle dva minuta igre postigao vodeći gol za crveno-bele, a posle centaršuta Marka Gobeljića sa desne strane - 0:1.

Zvezda je bila znatno bolji rival tokom prvog poluvremena, Voždovčani potpuno bezopasni, a već u 25. minutu prednost crvenp-belih je duplirana.

Ostojić je katastrofalno reagovao u pokušaju da vrati loptu svom golmanu Kneževiću, Nikola Stojiljković je presekao to dodavanje i rutinski zatresao mrežu.

Pomenuti Ostojić je desetak minuta kasnije i napustio teren, zamenio ga je Milutinović.

Do kraja poluvremena, Veljko Simić je imao još dve odlične prilike, ali nije uspeo da ih iskoristi, pa se na odmor otišlo rezultatom 2:0.

Nikola Stojiljković je u 55. minutu iz okreta snažno šutirao sa dvadesetak metara, bio je to odličan udsarac, ali zamalo neprecizan.

I onda, samo minut kasnije, Voždovac je smanjio na 2:1, posle još jedne kardinalne greške, ali pred golom Zvezde.

Strelac je bio Borko Duronjić, a ovom golu prethodio je kiks Zvezdinog debitanta na mestu štopera, Rašida Sumaile, koji je tako pokvario solidan utisak iz prvog poluvremena.

Poput Ostojića, koji je u prvom poluvremenu ''poklonio'' gol Zvezdi, Sumaila je pokušao da vrati loptu golmanu Popoviću, ali početnički, što je Duronjić iskoristio i pogodio mrežu.

Do kraja meča Voždovac je bio opasniji, videli su domaći svoju šansu da eventualno izbegnu poraz.

Najblju priliku propustio je Andrija Luković u 82. minutu, kada je snažno šutirao sa desetak metara, ali lopta završava preko gola. Sve se dogodilo posle centaršuta Srećkovića sa desne strane, Popović je zakačio loptu, potom i Sumaila, ona se odbila do Lukovića, ali bivši fudbaler Zvezde nije bio precizan.

VOŽDOVAC: Knežević, Ćirković, Mihajlov, Petrović, Kovačević, Ostojić (od 37. Milutinović), Pavlović, Duronjić, Luković, Mašović, Stuparević.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Degenek, Sumaila, Hajdin, Jovičić, Jovančić, Simić, Milić (od 59'. Jevtović), Srnić (Milijaš od 86.), Stojiljković