"Poker" Čukaričkog na evro premijeri!

• 03. jul 2014.

• 21:51

Superligaš sa Banovog Brda ubedljivo je savladao Sant Huliju iz Andore u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope čime je sebi trasirao put ka drugom kolu takmičenja a Srbiji doneo prve evropske bodove u novoj sezoni.

Prvi evropski meč koji je jedan srpski klub odigrao u kvalifikacijama za Ligu Evrope u sezoni 2014/2015 završen je više nego uspešno pošto su fudbaleri Čukaričkog ispratili ekipu Sant Hulije sa četiri gola u mreži.

Utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Čukaričkog i Sant Hulije završena je rezultatom 4:0 (1:0) čime su "Brđani" već sada overili plasman u drugu rundu kvalifikacija.

Izabranici trenera Vladana Milojevića ugostili su predstavnika Andore pred oko 1.000 navijača ali u sjajnim uslovima za dobru fudbalsku predstavu.

Čukarički je utakmicu otvorio kako se samo poželeti može. Već u 8. minutu susreta Stoiljković je pronašao Mirosavljevića a iskusni napadač doveo je "Brđane" u rano vođstvo.

Asistent kod prvog gola i sam je mogao da uveća prednost srpskog tima u 19. minutu ali je golman Koka izašao kao pobednik okršaja sa Stoiljkovićem.

Do odlaska na odmor gosti su uspeli da stvore dve poluprilike a šansu da ugrozi gol Sant Hulije imao je kapiten Čukaričkog Matić ali je njegov udarac u 23. minutu zaustavio raspoloženi Koka.

Cukaricki

Da utakmica ode u smeru u kojem su igrači Čukaričkog želeli postarali su se Rajko Brežančić i Petar Bojić. Posle akcije koju su pomenuti fudbaleri izveli u 49. minutu Bojić je pogodio mrežu gostiju i duplirao prednost domaćih.

Samo zahvaljujući golmanu Koki Čukarički nije već do 60. minuta imao prednost od četiri gola jer su udarci Bojića i Srnića završili na rukama čuvara mreže gostujućeg sastava.

Ipak, Koka nije mogao da učini ništa u završnici susreta kada je Čukarički stigao do još dva gola i ubedljive pobede.

Najpre je Stojković asistirao Slavoljubu Srniću kod trećeg pogotka a onda je verovatno najbolji igrač današnjeg susreta Nikola Stoiljković sa penala pogodio za konačnih 4:0.

Čukarički je na taj način već prebrinuo pitanje plasmana u drugo kolo kvalifikacija ali će za sedam dana morati da se pojavi na revanšu u Andori i obavi formalnost.