Podmlađena Zvezda remizirala u Lajkovcu

• 12. oktobar 2012.

• 18:45

• Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Vicešampion Srbije odigrao je revijalni meč u Lajkovcu na proslavi 85 godina postojanja FK Železničar i tom prilikom remizirao je sa domaćinom 1:1.

Kombinovani sastav Crvene zvezde, predvođen pomoćnim trenerom Katićem, gostovao je danas u Lajkovcu ekipi Železničara.

Domaćin je danas proslavljao 85 godina postojanja kluba pa je 2000 navijača iskoristilo priliku da posmatra prilično neinteresantan meč koji se završio bez pobednika.

Zvezda je zbog odsustva velikog broja prvotimaca u Lajkovac povela sedmoricu omladinaca koji su dobili priliku da se dokažu u prvom timu.

Upravo su omladinci Zvezde stvorili šansu koja je crveno-bele dovela u vođstvo u 67. minutu. Jakšić je uputio centaršut koji je iskoristio Maksimović i poslao loptu glavom ka golu Železničara.

Golman domaćina kratko je odbio taj šut a na loptu je natrčao Rakić i doveo Zvezdu u vođstvo.

Prednost Beograđana nije dugo trajala pošto su Lajkovčani izjednačili u 72. minutu preko Jeremića.

Osim dva gola utakmica nije pružila publici više razloga za zadovoljstvo jer je bila prilično monotona.

Na slabu igru današnjih rivala nadovezala su se isključenja Vešovića i Markovića koji su se sukobili u samom finišu meča.