petak 29.05.2020.
16:56

Posle dva i po meseca pauze, danas je nastavljena Linglong Superliga Srbije.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Prva utakmica 27. kola odigrana je u Inđiji, gde je ekipa subotičkog Spartaka trijumfovala kao gost protiv domaće Inđije rezultatom 2:1.

Početak utakmice bio je veoma sadržajan, zanimljiv i efikasan.

Inđija je povela u sedmom minutu, kada je Banjac odlično izveo korner, a još bolje je reagovao Jovanović, koji je udarcem glavom smestio loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije - izjednačenje. Spartak je uzvratio na isti način, posle kornera, kada se u gužvi pred golom Inđije najbolje snašao Nemanja Nikolić - 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi do 70. minuta, kada je Milan Marčić postigao prelep gol, majstorskim udarcem desnom nogom je loptu sa dvadesetak metara poslao u sam gornji levi ugao gola domaćih - 1:2. Evrogol za pobedu!

Ovo je dvanaesta pobeda Spartaka odpočetka sezone, sada se nalazi na sedmom mestu sa 40 bodova, a Inđija je ostala na 14. mestu sa 19 bodova.