Pobeda kao uteha, Liga šampiona ostala san!

• 26. avgust 2015.

• 22:36

Šampion Srbije moraće da se zadovolji učešćem u grupnoj fazi Lige Evrope iako je u revanš susretu plej-of faze kvalifikacija za LŠ savladao BATE sa 2:1.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona pošto su u revanš susretu plej-of faze kvalifikacija sa BATE Borisovim savladali protivnika sa 2:1 (0:1) što nije bilo dovoljno za ukupan trijumf.

Šampion Belorusije prošao je dalje zbog gola u gostima pa će crno-beli morati da se zadovolje učešćem u grupnoj fazi Lige Evrope.

Golove pogledajte OVDE!

Partizan - Ž. Živković, Vulićević, Petrović, Balažic, Fabrisio, Brašanac, Babović (C), Lukić (od 63' Ilić), A. Živković, Oumaru, Božinov (od 39' Šaponjić)

BATE Borisov - Černik, Žavnerčik (C), Mladenović, Poljakov, Milunović, Aleksievič, Hleb (od 75' Karnicki), Stasevič, Gordejčuk (od 90' Rios), Volodko, Rodionov (od 16' Signevič)

Tok susreta u tekstualnoj formi OVDE!

Prvo poluvreme utakmice koja je u Humskoj okarakterisana kao "utakmica sezone" pokazalo je sve nedostatke u igri aktuelnog šampiona Srbije. Crno-beli su odigrali najlošijih 45 minuta od početka sezone pa ne čudi što je BATE već posle prvog poluvremena utakmice u Humskoj stekao prednost od dva gola u ukupnom skoru.

Bez pas igre, bez prave želje da se protivnik napadne a sa očajnim postavkama zadnje linije Živko Živković je delovao kao glineni golub, premda su Belorusi postigli samo jedan gol do pauze u poluvremenu.

O šansama crno-belih ne može se mnogo toga popisati. Andrija Živković je dva puta posle centaršuteva Abubakara Oumarua bio u poziciji da ugrozi gol BATE Borisova ali mu to nije pošlo za rukom.

Oba tima ostala su bez prvih opcija u napadu tokom prvog poluvremena usled povreda Vitalija Rodionova i Valerija Božinova, pa su Signevič i Šaponjić zauzeli mesta na terenu.

Vodeći pogodak za BATE pao je u 25. minutu meča kada je odbrana crno-belih napravila jedan u nizu kikseva pa se Gordejčuk našao oči u oči sa Živkom Živkovićem.

Golman Partizana odlično je intervenisao i sprečio pogodak ali se lopta odbila do Ihara Staseviča koji hladnokrvno gađa nebranjeni ugao gola Partizana i donosi prednost gostima iz Borisova!

Do odlaska na odmor crno-beli su u nekoliko navrata pokušali da zaprete golmanu Černiku a sigurno je da bi Partizan došao do gola u 41. minutu da Žavnerčik nije sjajno intervenisao u momentu kada je Andrija Živković uposlio Abubakara Oumarua kao na tacni.

Umesto da Partizan bude tim koji će u nastavku stvarati prilike i pokušavati da se vrati u dvomeč gosti su već posle dva minuta igre u drugom delu napravili pometnju u petercu Živka Živkovića pa je stativa ostavila crno-bele u igri.

Nakon te prilike u 47. minutu crno-beli su krenuli nešto odlučnije ka golu BATE Borisova ali nikako nisu uspevali da stvore dobru priliku i ugroze golmana Černika.

Na isteku sat vremena igre Aleksandar Hleb je promešao odbranu crno-belih pa je samo zahvaljujući dobro postavljenom Živku Živkoviću na snazi ostao rezultat iz 25. minuta.

Ulazak Saše Ilića u igru sredinom drugog dela kao da je pokrenuo fudbalere Partizana, a 15 minuta pre kraja utakmice probudila se nada "Grobara" usled autogola Maksima Žavnerčika koji je usledio posle centaršuta Nemanje Petrovića!

Uprkos pogotku koji je na 15 minuta pre kraja Partizan postigao i tako zadržao nadu da može do plasmana u Ligu šampiona nije bilo dovoljno snage za totalni preokret.

Mladi Ivan Šaponjić iskoristio je grešku odbrane BATE Borisova i makazicama pogodio mrežu za trijumf crno-belih ali ne i za plasman u evropsku elitu!

Nakon pobede nad šampionom Belorusije Partizan ostaje bez plasmana u Ligu šampiona ali ostaje uteha što će ipak tokom jeseni igrati u Evropi.