Plzensko ne prija, Partizan završio evropski put!

• 22. februar 2018.

• 20:50

Srbija nažalost neće imati predstavnika u osmini finala Lige Evrope, pošto je nakon Crvene zvezde iz daljeg toka takmičenja eliminisan i Partizan.

Fudbaleri Partizana eliminisani su u šesnaestini finala Lige Evrope, pošto su nakon beogradskih 1:1 sa Viktorijom doživeli poraz u revanšu odigranom u Plzenju.

Vicešampion Češke slavio je u revanšu rezultatom 2:0 (0:0) i tako sa ukupnih 3:1 obezbedio plasman u osminu finala masovnijeg takmičenja pod okriljem UEFA.

Viktorija:
Hruška - Reznik, Hejda, Hubnik, Limberski - Horava, Hrošovski - Kopic, Kolar (od 86' Čermak), Zeman (od 70' Petržela) - Krmenčik (od 84' Čori);

Partizan: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, Urošević - Jevtović (od 65' Ožegović), Zdjelar - Janković (od 78' Suma), Pantić, Tošić - Tavamba;

Partizan je revanš u Plzenju počeo u nešto drugačijem sastavu u odnosu na prvu utakmicu, pošto su mesta u startnoj postavi zauzeli Bojan Ostojić i Saša Zdjelar, a van tima su ostali suspendovani Milan Mitrović i Sejduba Suma.

Nažalost, promene u timu nisu preterano dobro uticale na igru crno-belih u prvom poluvremenu, pošto je bilo evidentno da odbrana nije na nivou iz prvog susreta, a napad je bio priča za sebe.

Samo u prvih 45 minuta revanša Viktorija je stvorila više šansi nego za čitav meč u Beogradu, a Vladimir Stojković je ponovo bio igrač koji je držao Partizan u životu.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu domaćin je imao preko Tomaša Horave i Jana Kopica ali je u situacijama iz 11. i 12. minuta Vladimir Stojković odlično reagovao i sprečio vođstvo češkog vicešampiona.

Na sledeću priliku Viktorije čekalo se do 25. minuta, a pre toga je Danilo Pantić uputio jedini konkretan udarac u okvir gola protivničkog tima. Golman Viktorije uspeo je da sačuva mrežu uz dosta problema jer je lopta odskočila i ispala mu iz ruku.

Treću odličnu priliku u prvom delu domaći su imali posle kornera u 25. minutu i udarca Danijela Kolara iz okreta. Srećom po crno-bele, Kolar je sa sedam-osam metara šutirao preko gola.

Opšti utisak nakon prvog dela igre bio je nepovoljan za crno-bele koji su imali mnogo problema u defanzivi, a u napadu nisu uspeli da urade ništa konkretno.

Partizan

Nastavak je doneo gotovo identičnu sliku i odnos snaga na terenu. Partizan je bezuspešno pokušavao da dođe do igre i šanse za postizanje gola, a Viktorija nastavila da diktira tempo i stvara prilike.

Nakon sedam minuta igre u nastavku domaći su promašili još jednu šansu iz kategorije stopostotnih. Lopta je posle centaršuta sa leve strane stigla do Reznika ali je desni bek domaćih promašio okvir gola sa pet metara. Treba istaći i to da je Slobodan Urošević zasmetao protivničkom igraču i na taj način uticao da Reznik ne uputi udarac kakav je želeo.

Posle više propuštenih prilika i odličnih intervencija Vladimira Stojkovića domaći su ipak stigli do vođstva sredinom drugog poluvremena.

Loša intervencija Bojana Ostojića omogućila je Krmenčiku da primi loptu u šesnaestercu i grudima je namesti na desnu nogu i da potom snažnim udarcem savlada Vladimira Stojkovića!

Gol možete pogledati OVDE!

Za Partizan se nakon primljenog gola perspektiva nije previše promenila, ali nažalost nije ni odnos prema igri na terenu. Crno-beli su preko Ognjena Ožegovića u 78. minutu zapretili ali tek da se upiše treći udarac u okvir gola.

Do kraja utakmice Partizan je imao još jednu polupriliku preko Sejdube Sume ali je udarac reprezentativca Gvineje sa ivice kaznenog prostora završio metar preko prečke.

Crno-beli su na kraju krenuli na sve ili ništa, nije se isplatilo. Stojković je u četvrtom minutu nadoknade loše reagovao na sredini terena tako da je sevnula kontra posle koje je Viktorija preko Čermaka overila pobedu.

Posle svega ostaje žal što su crno-beli ispustili prednost u prvoj utakmici, a za to je zaslužan i sudijski tim iz Grčke koji je "častio" Viktoriju golom iz nedozvoljene pozicije. Revanš je druga priča i sigurno da igra Partizana nije bila na željenom nivou.