PLS - TSC se izdvojio na vrhu, novi trijumf Kragujevčana, goleada u Užicu, spasla se Partizanova filijala

subota 23.03.2019.
17:02

Ovog popodneva odigrana je većina utakmica 28. kola Prve lige Srbije.

Sportske.net

Najviše golova bilo je u Užicu, gde je odigran derbi začelja, u kojem su Sloboda i Teleoptik igrali nerešeno, 3:3. Prvo poluvreme pripalo je Partizanovoj filijali, koja je taj deo igre dobila sa 2:1, Sloboda je početkom drugog poluvremena okrenula na 3:2, a ''Optičari'' su do boda došli pogotkom u 83. minutu.

Kragujevački Radnički nastavio je poteru za vodećim trilingom na tabeli, danas su Kragujevčani na ''Čika Dači'' savladali Bečej sa 2:0 i preskočili ekipu Zlatibora od koje sada imaju bod više.

Vodeći TSC iz Bačke Topole jedini je tim koji je danas ostvario pobedu u gostima, slavio je protiv ''fenjeraša'' Novog Pazara sa 1:0.

Drugoplasirani Javor je doživeo poraz istim rezultatom od Sinđelića u Beogradu, a trećeplasirana Inđija je preed svojim navijačima savladala Zlatibor sa 2:0.

Bežanija je sa 3:2 na svom terenu savladala ekipu Žarkova, a Budućnost iz Dobanovaca je bila bolja od Metalca - 2:1.