nedelja 11.10.2020.
17:19

Deseto kolo Prve lige Srbije donelo je promenu na čelu tabele.

fkradnicki.com/Nenad Kotlajić

Dosadašnji lider na tabeli, novosadski Kabel, poražen je na svom terenu od čačanskog Borca sa 1:0, evrogolom Kijevčanina, što je iskoristio kragujevački Radnički 1923, koji je takođe kao domaćin, savladao ekipu Žarkova sa 3:2.

Radnički je odlično odigrao prvo poluvreme, vodio je sa 3:0 već posle dvadesetak minuta igre golovima Varjačića, Ćirovića, pa autogolom Jovanovića, a u nastavku su se gosti probudili, stvarali šanse, vršili pritisak i golovima Manića iz penala u 49. i Babića u finišu meča smanjili na 3:2.

U današnjim mečevima, u centru pažnje bio je ''fenjeraš'', Dinamo iz Vranja, koji je konačno prekinuo seriju poraza i upisao drugi trijumf od početka sezone. Vranjanci su danas savladali Železničar iz Pančeva sa 3:1 i sada su se na dnu tabele izjednačili sa Dubočicom, sa po šest bodova.

U ostalim mečevima, Sloga je u Kraljevu savladala Budućnost iz Dobanovaca sa 1:0, a u Sremskoj Mitrovici Trajal je kao gost savladao domaći Radnički sa 2:1.