Autor: Beta Beta
nedelja 14.06.2020.
22:24
Izvor: Beta

Fudbaleri Novog Pazara i kragujevačkog Radničkog 1923 odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 29. kola Prve lige Srbije.

Sportske.net

Pred oko 2.500 gledalaca na novopazarskom Gradskom stadionu, domaćin je poveo iz jedanaesterca u 47. minutu golom kapitena Envera Alivodića, koji se oprostio od aktivnog igranja, a konačan rezultat postavio je Nemanja Zdravković u 63. minutu.

"Ostaje žal za pobedom, ali gol za matični klub u poslednjoj utakmici u karijeri je velika stvar za mene. Hvala ljudima iz kluba i navijačima na podršci danas i tokom prethodnih 19 godina. Ovo je izuzetno emotivan trenutak", rekao je 35-godišnji Alivodić, koji je burno pozdravljen od publike prilikom izlaska sa terena u finišu meča.

On je za Novi Pazar debitovao u sezoni 2000/2001 na gostovanju ZSK-u iz Valjeva, a tokom karijere igrao je i za niški Radnički, Čukarički, BSK iz Borče, kiparski Enozis iz Paralimnija, Vojvodinu, australijske Njukasl Džetse, kruševački Napredak i grčki Apolon Smirnis.

Alivodić je sa Vojvodinom osvojio Kup Srbije, a nastupio je i za reprezentaciju Srbije protiv SAD u San Dijegu.

Novi Pazar je zadržao osmo mesto na tabeli sa 40 bodova, a Radnički 1923 je ostao deveti sa 39.

Pazar će u poslednjem, 30. kolu, gostovati Metalcu iz Gornjeg Milanovca, dok će Radnički 1923 dočekati ekipu Zemuna.