PLS: Prvi poraz Nišlija, debakl Čukaričkog

• 05. oktobar 2011.

• 22:09

U sredu odigrane utakmice devetog kola Prve lige Srbije. Najviše pažnje izazvao poraz niškog Radničkog u Novom Sadu, pa je Kolubara pobedom nad Somborcima izbila na čelo tabele.

plsPosle današnjih utakmica devetog kola, nema više neporaženih ekipa u Prvoj ligi Srbije.

Do ovog kola vodeći Radnički iz Niša poklekao je na Detelinari, gde je domaći Novi Sad slavio rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Roksa iz jedanaesterca u samom finišu meča.

Poraz Nišlija iskoristila je Kolubara, koja je na svom terenu bila bolja od Radničkog iz Sombora rezultatom 2:0, iako je od 25. minuta igrala bez isključenog Stevanovića.

Odluka o pobedniku pala je u drugom poluvremenu. Najpre je u 48. minutu Stojanović doveo domaće u vođstvo, a u finišu je trijumf Lazarevčana osigurao Grkajac.

Banat se pobedom u Mladenovcu pridružio Slogi na deobi trećeg mesta, a najubedljivija je bila ekipa Sinđelića, koja je deklasirala Čukarički rezultatom 5:1.

Na tabeli vodi Kolubara sa 21 bodom, niški Radnički ima 20, a Banat i Sloga po 15.