PLS - Prštalo u derbiju, Bačka grabi ka Superligi

• 10. oktobar 2015.

• 17:40

Za razliku od superligaša koji se još uvek nalaze na pauzi, za prvoligaše nije bilo poštede ovog vikenda, pa su tako utakmice devetog kola odigrane u terminu od 15 časova.

Sedam mečeva odigrano je ovog popodneva na prvoligaškim terenima, dok je susret između Sloge iz Petrovca na Mlavi i Bežanije odložen.

Loši vremenski uslovi kao da su uspavali golgetere pa je tako na šest utakmica palo isto toliko golova, ali su se zato fudbaleri Bačke i Napretka potrudili da izvade prosek.

Sedam pogodaka viđeno je tokom popodneva u Bačkoj Palanci u trijumfu domaćeg tima rezultatom 4:3 (2:1) nad ekipom Bogića Bogićevića.

Petu pobedu na domaćem terenu Bačka je ostvarila iako je posle 25. minuta igre imala rezultatski zaostatak, čime je današnji trijumf dobio na značaju. Puleni Spasoja Jelačića uspeli su da preokrenu rezultat do odlaska na odmor.

U nastavku susreta na stadionu "Slavko Maletin" viđeno je još četiri gola, po dva u mreži oba tima. Sa dva pogotka u 50. i 55. minutu Bačka je praktično rešila pitanje pobednika iako je Napredak do kraja vratio neizvesnost u meč smanjivši zaostatak na "-1".

Bačka je pobedom nad glavnim konkurentom za plasman u Superligu Srbije napravila bodovnu zalihu u odnosu na Napredak i ujedno omogućila beogradskom Sinđeliću da uhvati priključak za "Čarapanima".

Puleni Zorana Bate Mirkovića slavili su protiv gradskog rivala iz Borče rezultatom 1:0 golom koji je tri minuta pre kraja regularnog toka susreta postigao Ognjen Popadić.

Donji Srem je u derbiju severa slavio protiv ČSK Čelareva sa 1:0, dok je Kolubara u Lazarevcu savladala Proleter sa 2:0. Podela bodova viđena je u Inđiji, Kragujevcu i Zemunu.

Utakmica 9. kola između Sloge i Bežanije odložena je na zahtev gostujuće ekipe zbog reprezentativnih obaveza njenih igrača. Termin odigravanja utakmice biće utvrđen naknadno.