PLS - Napredak ubedljiv, derbi Čukaričkom!

• 09. mart 2013.

• 16:40

Prve utakmice prolećnog dela sezone u Prvoj ligi Srbije nisu donele iznenađenja. Vodeći Napredak deklasirao Inđiju na svom terenu, a u duelu njegovih prvih pratilaca, bodove osvojio Čukarički.

Kako su fudbaleri Napretka igrali u najvećem delu jesenjeg dela sezone, tako su započeli i prolećni.

Kruševljani su pred svojim navijačima ubedljivo savladali Inđiju sa 4:0 i potvrdili da im nema premca u ovom takmičenju. Prva dva gola za Napredak postigao je Mirosavljević u 16. i 34. minutu, dok je u nastavku zablistao Bajić, postigavši preostala dva pogotka, u 56. i 79. minutu meča.

Za to vreme, derbi kola igran je na Banovom Brdu, gde je drugoplasirani Čukarički trijumfovao nad Voždovcem sa 2:0 i učvrstio se na toj poziciji na tabeli.

Teleoptik je u Zemunelu remizirao sa Proleterom (2:2), dok je Sloga ubedljivo savladala poslednjeplasiranu Kolubaru.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa ostvarila je Bežanija, a u ostalim mečevima nije bilo golova.