PLS - Lider pregazio Kolubaru, 'procvetao' i Javor

• 18. mart 2015.

• 16:28

Utakmicama vanrednog 17. kola nastavljeno je takmičenje u Prvoj ligi Srbije a strelci su u ove srede bili posebno raspoloženi, pošto je na sedam mečeva postignuto 17 golova a mreže su mirovale samo u Užicu.

Nepovoljne vremenske prilike koje su zahvatile Srbiju pre deset dana uslovile su odlaganje početka prolećnog dela sezone u Prvoj ligi Srbije zbog čega su prvoligaši u sredu morali na terene kako bi nadomestili propušteno.

Za vikend je na programu bilo 16. kolo a danas je u terminu od 14 časova i 30 minuta odigrano sedam utakmica, dok će poslednja utakmica 17. kola biti odigrana od 16.30 u Gornjem Milanovcu.

Ekipe koje se nalaze u vrhu tabele i koje se bore za plasman u viši rang takmičenja bile su danas sigurne pošto su i Javor, i Radnik iz Surdilice upisali po tri boda.

Lider na tabeli slavio je na gostovanju Kolubari rezultatom 1:3 (0:2), dok je Javor Matis u Ivanjici savladao BSK iz Borče sa 2:0 (1:0).

Najveće iznenađenje u okviru 17. kola priredio je beogradski Sinđelić koji je tukao Slogu sa 3:0 (1:0) čime su gosti iz Petrovca na Mlavi izgubili korak za vodećim ekipama na tabeli dok je tim Gordana Petrića "pobegao" iz zone ispadanja.

Dodajmo i to da je na 7 utakmica koje su odigrane od 14 časova i 30 minuta postignuto čak 17 pogodaka što je prosek od 2.4 gola po utakmici.

Poslednji meč 17. kola PLS igra se od 16.30 u Gornjem Milanovcu gde Metalac dočekuje užičku Slobodu.