PLS - Lider je nezadrživ, uzbudljivo u Kragujevcu

nedelja 31.03.2019.
18:18

Danas je odigrana većina mečeva 30. kola, poslednjeg u preliminarnom delu takmičenja u Prvoj ligi Srbije.

Sportske.net

Ekipa TSC-a iz Bačke Topole nastavlja da grabi ka Superligi. Lider PLS-a danas je produžio svoju seriju pobeda trijumfom na gostovanju u Dobanovcima, protiv ekipe Budućnosti, rezultatom 3:0.

Tri boda osvojila je i četvrtoplasirana ekipa Zlatibora, u duelu sa Metalcem, domaćinu je za trijumf bio dovoljan jedan gol.

Najviše uzbuđenja bilo je u Kragujevcu, gde je domaći Radnički remizirao sa ''probuđenim'' Teleoptikom - 2:2.

Kragujevčanima je pripalo prvo poluvreme koje su dobili sa 1:0, u nastavku preokret gostiju, a Radnički je tek u nadoknadi vremena uspeo da izvuče bod i izbegne poraz u ovoj utakmici.

Pažnju privlači i pobeda poslednjeplasiranog Novog Pazara nad kruševačkim Trajalom (1:0), a u derbiju začelja Sloboda je kao gost savladala Borac u Čačku. Uspešna u gostima bila je i ekipa Žarkova na terenu Sinđelića u Beogradu (1:3).

Posle ovog kola, liga se deli na plej-of i plej-aut zonu, sa po osam ekipa, a u prilogu možete videti ko pripada prvoj, a ko drugoj grupi.