PLS - Javor "zaljuljao" Kragujevčane

ponedeljak 01.10.2018.
20:10

Ubedljiv trijumf Javor Matisa u poslednjoj utakmici 9. kola Prve lige Srbije. Radnički 1923 ispraćen u Kragujevac sa četiri gola u mreži.

Sportske.net

Poslednja utakmica 9. kola Prve lige Srbije odigrana je večeras u Ivanjici, a snage su odmerili bivši superligaši Javor Matis i Radnički 1923.

Domaćin je slavio sa ubedljivih 4:0 (1:0) i tako zadržao korak za vodećim trojcem koji je istakao ranu kandidaturu za plasman u Super ligu Srbije.

Ekipa Javor Matisa dominirala je tokom većeg dela meča, tako da se može reći da je potpuno zasluženo stigla do čitavog plena.

Značajno bolju igru u prvom poluvremenu domaći su krunisali golom u 31. minutu koji je postigao Dino Dolmagić. Strelac vodećeg gola za Javor Matis izbegao je ofsajd zamku, a zatim rutinski, udarcem po zemlji smestio loptu u mrežu gostujućeg tima.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata iako je domaćin imao još nekoliko dobrih pokušaja. Radnički 1923 u prvih 45 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir gola.

U nastavku susreta još tri pogotka Ivaničana. Već u šestom minutu nastavka  Dino Dolmagić ponovo izlazi sam pred golmana Radničkog i na gotovo identičan način kao u prvom delu postiže drugi gol.

Već u tom momentu bilo je jasno da gosti neće uspeti da se vrate u život, a tačku na trijumf Javor Matisa stavio je Nikola Cuckić u 58. minutu. Cuckić je šutirao sa dvadeset metara, a lopta je nakon rikošeta prevarila golmana Radničkog 1923 i završila u mreži.

Tek u završnih 20 minuta tim Darka Tešovića počinje da igra nešto konkretnije, ali je bilo kasno da se promeni ishod utakmice iako je Radnički možda zaslužio da postigne makar počasni gol.

U prvom minutu nadoknade Javor Matis stiže do četvrtog pogotka na utakmici. Posle kornera gol glavom postiže Nikola Petković.