17:44

Prvoligaš iz Ivanjice savladao je Trajal u Kruševcu u poslednjem meču 20. kola i vratio se na treće mesto na tabeli.

fkjavor.com
fkjavor.com

Poslednja utakmica 20. kola Prve lige Srbije odigrana je danas u Kruševcu, gde je domaći Trajal ugostio ekipu Javor Matisa.

Gosti iz Ivanjice opravdali su ulogu favorita i slavili rezultatom 3:1 (2:0).

Prednost Javor Matisu doneo je Nikola Petković u 18. minutu susreta, a šest minuta pre odlaska na odmor Ivan Marković je sa bele tačke povisio na 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je u desetom minutu nastavka posle autogola Nikole Radmanovca, koji je u 82. minutu postigao i počasni gol za domaće.

Javor je pobedom nad Trajalom stigao do druge pobede na poslednjih pet utakmica i sada je ponovo na trećem mestu prvoligaške tabele.

Na vrhu je velika gužva, nekoliko ekipa napada direktan plasman u Super ligu, a najveći kandidati su prvoplasirana Inđija (42), drugoplasirani Zlatibor (41), te Javor Matis i TSC iz Bačke Topole koji imaju po 40 bodova na trećoj i četvrtoj poziciji.

Već u sredu igraju se utakmice 21. kola. Veliki derbi igra se u Senti gde će TSC ugostiti Inđiju.