PLS - Jagodina 'pala' u Borči, povreda Zvezdinog golmana

• 04. septembar 2016.

• 12:07

Šest utakmica 4. kola Prve lige Srbije odigrano je u subotu, a fudbal je ostao u drugom planu zbog povrede koju je u Lazarevcu doživeo golman Crvene zvezde Jovan Vićić.

Tekuća pauza u domaćem fudbalskom šampionatu ne važi i za prvoligaše koji ovog vikenda igraju utakmice 4. kola. Šest mečeva odigrano je u subotu, a danas su na programu poslednja dva susreta u Pirotu i Odžacima.

Najviše golova u subotu je viđeno u Čelarevu gde je vodeća ekipa na tabeli ugostila Budućnost iz Dobanovaca i slavila rezultatom 4:2 (3:0). "Bedem" ČSK Pivare probijen je posle 740 minuta igre u novoj sezoni ali gostima dva postignuta gola nisu pomogla da izbegnu poraz.

Derbi kola odigran je u Borči gde su snage odmerili bivši superligaši BSK i Jagodina. Do jučerašnjeg susreta na "Vizelj Parku" obe ekipe su bile neporažene ali je domaćin pokazao mnogo više želje pa su bodovi ostali u Borči pošto je BSK slavio rezultatom 2:1.

Utakmica između Kolubare iz Lazarevca i beogradske Bežanije završena je podelom bodova (1:1) ali je meč ostao u senci povrede mladog golmana Crvene zvezde Jovana Vićića koji kao pozajmljeni igrač čuva mrežu Kolubare.

Golman crveno-belih pretrpeo je blaži potres mozga u 36. minutu pa je hitno prebačen u bolnicu nakon čega je pregledan i pušten na kućno lečenje.

Nerešen ishod zabeležen je na još dva jučerašnja meča u Inđiji i Novom Sadu, a ubedljivu pobedu ostvarila je ekipa Sinđelića koja je u gradskom derbiju sa 4:0 savladala posrnuli OFK Beograd.