• Autor: Aleksandar Obrenović

• 28. april 2016.

• 19:53

Dve ekipe su se nakon 33. kola izdvojile na dnu tabele, a to su Jagodina i OFK Beograd. Nova pobeda Novog Pazara.

Pazarci su praktično opstali u ligi, OFK Beograd sada ima 10 bodova manje, a imajući u vidu da do kraja prvenstva imamo još četiri kola i veliki broj međusobnih duela ekipa koje su ispod Pazara, onda možemo konstatovati da je Novi Pazar i naredne sezone učesnik Superlige.

Oni su danas do velikih bodova i do četvrte uzastopne pobede stigli protiv Rada na svom terenu, a jedini gol na ovom meču postigao je Ubiparip u 13. minutu.

Javor je stigao do zlata vrednih bodova. Ekipa koja je mogla da završi i u plej-ofu da nije imala velikih problema u drugom delu sezone, trenutno je u krizi (barem kada gledamo domaći šampionat), a danas su ponovo savladali OFK Beograd, direktnog konkurenta za opstanak.

"Zlatan" gol za Javor je postigao Gafurov u 76. minutu.

U Lučanima bez pobednika, Mladost i Spartak iz Subotice su bili ravnopravni rivali, pa na kraju nije bilo golova.

Metalac je došao, takođe, do velikih bodova koji bi mogli da im znače i opstanak u ligi. Oni su danas savladali Jagodinu na svom terenu sa 2:1, a svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu.

Gosti iz Jagodine su poveli sa 1:0 golom Martinovića u 61. minutu, a samo nekoliko minuta kasnije izjednačio je Mijić na 1:1. Jagodina je ostala sa igračem manje nakon što je Marić za kratko vreme zaradio dva žuta kartona, a onda je u sudijskoj nadoknadi Metalac uspeo da materijalizuje terensku inicijativu i da golom Mladenovića slavi veliku pobedu i da se nađe na 7 bodova daleko od opasne zone.