''Petarda'' u Londonu, Zvezda slaba za vicešampiona Evrope

• 22. oktobar 2019.

• 22:51

Možda je Zvezda mogla da donekle ublaži poraz, ali Totenhem je večeras dominirao i zasluženo izborio veoma ubedljivu pobedu.

Fudbaleri Crvene zvezde pretrpeli su večeras i drugi poraz u Grupi B Lige šampiona.

Posle 0:3 u Minhenu protiv Bajerna i pobede nad Olimpijakosom u Beogradu (3:1), šampion Srbije je večeras doživeo težak poraz u Londonu od Totenhema rezultatom 5:0.

Domaćin je poveo već u devetom minutu igre, uz prve opasnije situacije u Zvezdinom kaznenom prostoru. Lamela je odlično izveo korner, a Kejn pobegao Degeneku i glavom smestio loptu iza leđa Borjana - 1:0.

Prednost Totenhema duplirana je u 16. minutu. Opet Lamela u ulozi asistenta, prevario je Rodića, onda centrirao na drugu stativu sa desne strane za Sona, koji je bio prebrz za Kanjasa i lako završio akciju za 2:0 u korist Totenhema.

Lamela je desetak minuta kasnije imao i dobru priliku daseupiše u strelce, kada je Borjan odlično intervenisao, a onda je usledio period Zvezdine nešto bolje igre. Oslobodili su se crveno-beli tada pritiska, pripretili u par navrata preko Gobeljića i Van la Pare, ali nisu to bile neke stopostotne prilike.

I kada se činilo da bi Zvezda možda mogla da smanji vođstvo rivala, usledila je greška Marina u 44. minutu, Ndombele mu je oduzeo loptu i povukao munjevitu kontru koju u gol pretvara Son svojim drugim golom za 3:0.

Lamela je imao prvu priliku u drugom poluvremenu u 50. minutu, nije bio precizan.

Četiri minuta kasnije nova munjevita akcija Totenhema. Gazaniga je ispucao loptu ka Kejnu, koji glavom spušta za Sona, ovaj je prosledio udesno ka Lameli koji na kraju šutira, ali neprecizno, lopta odlazi pored desne stative.

Minut kasnije Zvezda preti na drugoj strani preko Gobeljića, koji iskosa sa desne strane šutira u bliži ugao, ali Gazaniga brani.

Ipak, 57. minut, Totenhem ponovo izvodi odličnu akciju, Orije je na desnoj strani ponovo prevario večeras vrlo slabog Rodića, poslao loptu u sredinu kaznenog prostora, gde je i Lamela ostao bez čuvara i slobodan prostor je na najbolji način iskoristio - 4:0.

U 59. minutu nova kontra domaćih, Lamela izlazi jedan na jedan sa Borjanom, ali Zvezdin golman uspeva da zaustavi ovaj udarac.

Nova prilika za Sona i u 64. minutu, ali bio je sebičan u toj situaciji reprezentativac Južne Koreje.

Zvezda uzvraća dva minuta kasnije preko Marina i Garsije, Zvezdin kapiten je odlično odigrao dupli pas sa Garsijom koji je ušao u kazneni prostor sa leve strane, ali njegov šut zaustavlja Gazaniga.

A onda u 70. minutu Marko Marin u sličnoj situaciji kao potiv Bajerna u Minhenu i ponovo je isti epilog, lopta završava zamalo pored leve stative.Bila je to najbolja prilika za Zvezdu.

Samo dva minuta kasnije ''petarda'' na drugoj strani. Još jedna brza i jednostavna akcija ''Pevaca'', Ndombele je proigrao Kejna na levoj strani, a ovaj majstorski šalje loptu kroz noge Gobeljiću u suprotni ugao Borjanovog gola, u malu mrežu - 5:0.

Do kraja su domaći otaljavali posao, Zvezda nije uspela dadođe do počasnog gola.