20:55

Fudbaleri Crvene zvezde odmerili su danas snage sa pančevačkim Dinamom i upisali više nego ubedljiv trijumf. Novajlija Aleksandar Pešić dva puta u metu.

crvenazvezdafk.com

Dan nakon revanš meča prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa Florijanom fudbaleri Crvene zvezde odmerili su snage sa srpskoligašem iz Pančeva.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević dao je šansu igračima koji nisu imali veću minutažu u dvomeču sa Florijanom, a crveno-beli su slavili sa ubedljivih 6:1 (3:1) protiv popularnog "Brzog voza".

Crvena zvezda: Stanković, Jovović, Luković, Gobeljić, Milošević, Milijaš (od 45' L. Ilić), Kanga (od 45' I. Ilić), Donald (od 45' Vučićević), Adžić, Ruiz (od 62' Vivieros) i Pešić (od 45' Pavkov);

Tokom uvodnih deset minuta domaćin je stvorio dve dobre prilike, a onda je Luka Adžić pogodio na asistenciju Vladimira Jovovića i doveo Zvezdu u prednost.

Već u 15. minutu Džon Ruiz biva oboren u kaznenom prostoru, a novajlija Aleksandar Pešić preuzima odgovornost i pogađa sa bele tačke.

Novi napadač Crvene zvezde pogodio je drugi put u 28. minutu. Ovoga puta izbio je sam pred golmana Dinama i lako rešio tu situaciju.

Do odlaska na odmor Pančevci uspevaju da stignu do gola koji se ispostavio počasnim. Volej udarac sa 20 metara bio je neodbranjiv pa je Stanković morao da vadi loptu iz mreže.

Tokom drugog poluvremena Milojević je dao priliku još nekim igračima, a crveno-beli su uspeli da postignu još tri gola preko Stefana Miloševića, Luke Adžića i Milana Pavkova i da na kraju slave sa ubedljivih 6:1.

Narednu takmičarsku utakmicu fudbaleri Crvene zvezde igraju sledećeg četvrtka protiv Irtiša iz Pavlodara u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.