23:34
Izvor: Beta

Lider Prve lige Srbije je bio baš raspucan.

Sportske.net

Fudbaleri Proletara pobedili su danas u Novom Sadu ekipu Novog Pazara sa 5:0, u utakmici 27. kola Prve lige Srbije.

Dvostruki strelac za domaći tim bio je Milan Mirosavljev, u 35. i 49. minutu, zatim je Stefan Marković u 79. postigao autogol, a mrežu Pazaraca pogodili su još Stefan Čolović u 83. i Zoran Mihailović u 90. minutu.

Posle nekompletnog kola, Novosađani su vodeći na tabeli sa 58 bodova, dok je Novi Pazar na sedmoj poziciji i ima 37 bodova.

Proleter će u 28. kolu gostovati Radničkom 1923 iz Kragujevca, a Pazar će biti domaćin beogradskoj Bežaniji.

Danas su odigrane još dve utakmice 27. kola, drugoplasirani Dinamo je u Vranju savladao fenjeraša Jagodinu sa 2:1, dok su trećeplasirani Metalac i četvrtoplasirana Bačka Topola remizirali u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:1.

Juče je u okršaju imenjaka pirotski Radnički bio bolji od kragujevačkog na svom terenu. Bilo je 2:1.