Pazar 'ukočio' Partizan i dao šansu Zvezdi!

• 22. februar 2014.

• 15:24

Derbi meč 16. kola JSL završen je remijem bez golova u Novom Pazaru čime je otvoren put da Crvena zvezda dođe do liderske pozicije na tabeli već u subotu uveče.

Najinteresantnija utakmica prvog takmičarskog kola u drugom delu sezone završena je najnepopularnijim rezultatom. Novi Pazar i Partizan remizirali su bez golova (0:0) pa Crvena zvezda ima priliku da eventualnom pobedom nad Javorom preuzme lidersku poziciju na tabeli JSL.

Novi Pazar
- Budaković, Protić, Otašević, Mutavdžić (od 65' Rusmir), Stevanović, Obrovac, Sotirović (od 56' Pavlović), Kecap, Vuković, Ragipović, Arsenijević (od 93' Jevtović)

Partizan - Lukač, Aksentijević, Obradović, Trajković, Volkov, Drinčić, Ilić, Luka (od 85' Grbić), Brašanac (od 68' Pantić), Malbašić (od 78' Živković), Škuletić

Derbi meč 16. kola JSL počeo je međusobnim opipavanjem pulsa fudbalera dve ekipe a početnu inicijativu Partizana domaćin je brzo iskontrolisao visokim presingom i agresivnom igroma na polovini crno-belih.

Dve prve prilike na utakmici viđene su posle prekida koje je izveo Sotirović a Otašević glavom pokušavao da matira Lukača. Udarac iz 13. minuta završio je u rukama golmana Partizana, dok je drugi pokušaj bio neprecizniji pa Lukač nije ni morao da interveniše.

Šestostruki uzastopni šampion Srbije aktivirao se u napadu tek u poslednjih 15 minuta igre u prvom poluvremenu. Prva prilika iz koje nije došlo do udarca na gol usledila je u 33. minutu nakon Malbašićevog centaršuta koji nije završio na glavi Saše Ilića samo zahvaljujući dobroj intervenciji Radoša Protića.

Nova prilika za crno-bele usledila je u 39. minutu ali je Luka neshvatljivo loše šutirao na asistenciju Škuletića i poslao loptu visoko preko gola.

Najzapaženiji pojedinac u ekipi Partizana najpre je testirao golmana Budakovića u 41. minutu a potom je u poslednjim trenucima prvog dela igre propustio najbolju priliku na utakmici do tog momenta.

Brašanac i Volkov su stvorili Škuletiću priliku da neometan šutira ka golu Budakovića sa svega sedam metara ali je Crnogorac podboo loptu i poslao je preko prečke. U datom trenutku Škuletić je pokazao sebičnost, pošto nije želeo da prepusti loptu Saši Iliću koji se u tom trenutku nalazio u boljoj poziciji.

Bila je to, poslednja prilika viđena u prvom poluvremenu pa se na odmor otišlo bez postignutih golova.

Drugo poluvreme donelo je još agresivniji Novi Pazar i još bezidejniji Partizan koji je za 45 minuta igre pripretio samo jednom i to u 86. minutu igre kada je Nikola Aksentijević umalo pogodio mrežu sjajnim udarcem po zamlji.

Do poslednjih deset minuta Pazar je agresivnom igrom na polovini Partizana držao protivnika daleko od Budakovićevog gola a povlačenje je usledilo tek nakon 80. minuta.

Postigao je Partizan gol u prvom minutu nadoknade ali je sudija Spasić poništio pogodak Vladimira Volkova zbog navodnog faula Škuletića nad golmanom Budakovićem pa je ostalo 0:0.

Izmene koje je Marko Nikolić napravio sredinom drugog dela nisu donele Partizanu povezivanje linija pa je na kraju izostala i pobeda usled čega Zvezda dobija priliku da eventualnom pobedom nad Javorom preuzme vodeću poziciju na tabeli.