Partizanu slađi bod u mraku "Marakane"

• 25. april 2015.

• 20:40

Utakmica koju nazivamo srpskom fudbalskom svetkovinom završena je bez golova a meč je počeo sa 40 minuta zakašnjenja zbog sukoba huligana.

Partizanu slađi bod u mraku
148. "večiti derbi" završen je remijem bez golova (0:0) a utakmicu su obeležili sukobi huligana i loše osvetljenje zbog kojeg je veći deo meča odigran u polumraku!

Crvena zvezda: Rajković – Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković – Kovačević – Lazović, Stojanović (od 66' Ristić), Katai, Jović (od 90' Orlandić) – Parker (od 83' Bosančić)

Partizan:
Ž. Živković – Bandalovski, Balažic, B. Ilić – Volkov – Drinčić, Brašanac (od 88' Marković) – A. Živković, Babović, S. Ilić (od 73' Šaponjić),  Grbić (od 93' Ninković)

Kako je tekao susret pročitajte OVDE!

Derbi susret 24. kola Jelen Superlige između Crvene zvezde i Partizana počeo je sa 40 minuta zakašnjenja usled divljanja huligana koji su se nakon međusobnih sukoba ustremili na policiju.

"Navijači" Partizana sa istočne tribine krenuli su ka severnoj, odakle su "navijači" Zvezde krenuli ka njima i nekoliko minuta pre početka utakmice došlo je do sukoba. Huligani su se gađali bakljama i stolicama, a zatim je na tribine ušla žandarmerija i odvojila ih.

Nakon toga, započeo je sukob "navijača" Zvezde i žandarmerije na severnoj tribini, kada su pristalice crveno-belih gađali žandarmeriju stolicama i raznim predmetima.

Više o sukobima zbog kojih je kasnio derbi možete porčitati OVDE!

Sudija Milorad Mažić izveo je ekipe na teren 40 minuta nakon termina predviđenog za početak utakmice a utisak je da su izabranici Nenada Lalatovića imali veći problem zbog činjenice da je start 148. "večitog derbija" odložen.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Partizanove dominacije koja je uminula oko dvadesetog minuta, ali Zvezda osim udarca Darka Lazovića u tim momentima nije uspela da uradi ništa konkretno.

Crno-beli su tokom prvih 45 minuta uputili tri udarca ka golu Predraga Rajkovića ali su sva tri završila van okvira gola mladog reprezentativca Srbije.

Najbolju šansu u prvom delu igre propustio je Stefan Babović u 31. minutu kada ga je Saša Ilić spojio sa golom, ali iskusnom veznom igraču nije bilo dovoljno to što je na šest metara od gola ostao sam "kao duh" pa je levom nogom loptu poslao pored desne stative.

Babovićev promašaj možete pogledati OVDE!

Pomenuti udarac Darka Lazovića jedini je detalj vredan pomena kada je Crvena zvezda u pitanju. Živko Živković se u 23. minutu postarao da mreža Partizana ostane mirna a osim te intervencije debitant na "večitom derbiju" nije imao previše posla do odlaska na odmor.

Formacija i taktika koju je Zoran Milinković pripremio za "večiti derbi" pokazala se sjajnim potezom iskusnog stručnjaka pošto su crno-beli dominirali na sredini a domaćin nije imao načina da preuzme kontrolu nad igrom u svoje ruke.

Crvena zvezda je bolje ušla u drugo poluvreme, u ranoj fazi igre pokazala da će biti odlučnija no u prvih 45. minuta, a najbolje prilike tokom prvih deset minuta nastavka imali su Vukašin Jovanović i Džošua Parker.

Dominacija domaćeg tima prekinuta je u 60. minutu kada Partizan za samo dva minuta uspeva da napravi dve velike prilike pre golom Predraga Rajkovića.

Najpre je Darko Brašanac posle kontranapada šutirao u bliži ugao gola Crvene zvezda a nakon intervencije Predraga Rajkovića usledio je korner i prilika za Gregora Balažica posle čijeg udarca loptu sa gol linije izbacuje Miloš Cvetković.

Naredna dobra prilika na utakmici viđena je u 74. minutu posle prekida koji je izveo Mihailo Ristić. Loša intervencija Partizanove odbrane omogućila je Luki Joviću da se nađe oči u oči sa Živkom Živkovićem ali je golman gostujuće ekipe sjajno intervenisao i sprečio vođstvo Crvene zvezde.

Završnicu susreta obeležila je inicijativa domaće ekipe koja je u nekoliko navrata olako propustila prilike da iz prekida ugrozi gol Živka Živkovića.

U završnici utakmice Zvezda je pokušavala da stigne do gola ali su svi pokušaji bili uzaludni pa su crno-beli sasvim zasluženo odneli bod sa "Rajka Mitića" koji im posle 24. kola garantuje pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.