Partizanu presela Doha! Spartak do pobede nakon preokreta, šta se dešava sa Markecom?

subota 08.02.2020.
13:55

"Crno-beli" poraženi na svom pripremnom meču pred nastavak sezone.

Miroslav Todorović/Partizan.rs

Fudbaleri Partizana poraženi su u trećem kolu "Premijer kupa" od Spartaka iz Moskve u Dohi rezultatom 3:2.

I pored početne terenske inicijative "crno-belih", moskovska ekipa je bila ta koja je povela.

Igrao se sedmi minut kada je Roman Zobnin savladao Stojkovića posle akcije sa desne strane.
Nisu stali puleni Sava Miloševića sa atacima, a takav pristup im se isplatio već u 16. minutu kada je Strahinja Pavlović odlično reagovao na centaršut Natha i poravnao rezultat.
A u 34. minutu - prava poslastica!

Sadik je proigrao Sejdubu Sumu koji je prvo prevario svog čuvara, a onda i rutinski zatresao mrežu Rebrova.
Finiš poluvremena doneo nam je nemile scene, nakon niza loših odluka domaćih sudija Savo Milošević je besno uleteo na teren kada je zaradio i isključenje. Tom prilikom isključen je i Natho zbog žestokog protesta.
U drugom poluvremenu, fudbaleri Spartaka su iskoristili prednost igrača više i napravili jako lepu akciju odmah na početku stigli do izjednačenja, a strelac je bio Aleksander Sobolev.
Usledio je novi peh za Partizan, igru je nakon samo šestminuta napustio Lazar Marković koji je tom prilikom zamenjen.Povreda ili mera predostrožnosti, znaće se u narednim danima.

Da stvar bude još gore, "crno-beli" nisu izdržali da kraja mečapošto je pobedu Spartaku doneo Ezekijel Ponse u 70. minutu mečanakon veoma diskutabilnog penala.
Partizan je prikazao jako dobru igru, naročito u prvom poluvremenu, ali isključenjem Miloševića i Natha "crno-beli" nisu mogli da isprate isti ritam do kraja meča.

19 Komentara

Dr fudbala Miloje
Saturday, 08.02.2020
20:35

Ни Арапи не воле партизане, борце за комунизам.

⭐♦ povratka kralja
18:44

Spremljen scenario za prvenstvo. Ljudi na pripremama kukaju za sudjenje, povlace tim sa terena. Kada bude bilo -20 u prvenstvu, ocekuje se isti scenario od partizaija.

Misosesic
18:15

Savo mora da shvati da protesti ove vrste prolaze samo u Srbiji.

Pipo Inzagi
17:09

Za šta se tačno bunio milošević...navikli ljudi da oni sude utakmicu pa ako sudija ne dosudi to što oni žele onda oni uzimaju stvar u svoje ruke,ulaze u teren,uhvate loptu rukama i traže da sudija svira penal,napustaju teren...

Ars Lalateli
16:51

Stojković nije za Partizan... Igra za analizu... Al vidjecemo

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
16:34

U prvih 15 minuta je bila ravnopravna utakmica gde je spartak poveo golom nakon slučajnog odbitka nakon intervencije Ostojića i loše intervencije Stojkovića kojem Partizan mora već da spremi zamenu od leta, a onda je samo Partizan postojao na terenu dok nije preokrenuo na 2:1 kada je već trebao da vodi sa 2-3 gola razlike da je bio samo malo precizniji i brži, a od tada do kraja utakmice na terenu je postojao samo sudija koji je direktno zaslužan za preokret na 3:2. Pavlović je dao gol, makazicama sa 20 m šutirao u gol, Miletić se ubacivao i ušao u šansu, Natko asistirao Pavloviću i dirigovao igrom Partizana, Tošić spajao s golom Sadika i ulazio u šanse na proigravanja Sume koji je na asistenciju Sadika majstorski završio napad golom, dok je Sadik pravio dosta problema odbrani spartaka, a onda je stupio na snagu sudija: 1.umesto đon nad Pavlovićem korner za spartak, 2. umesto đon nad Ostojićem slobodnjak za spartak na ivici šesnaesterca i žuti za Natka, 3. nema žutog za njihovog igrača nakon protesta, 4. namerno udaranje Sadika nije ni žuti, 5. udarac Pavlovića u grudi namerno stopalom nije ni žuti karton, 6. udarac Miletića u oko nije žuti, 7. umesto faula nad Sadikom kontra za spartak, drugi žuti za Natka i crveni i za Miloševića. To je bila samo priprema za drugo poluvreme u kojem: 8. nije dosudio prekršaj nakon dvostrukog guranja Matića, 9. izmislio prekršaj L.Pavlovića nakon što je predriblao igrača, 10. nije pokazao žuti za start s leđa na nogu L.Pavlovića, 11. nije pokazao žuti za isto nad Matićem i šlag na torti je 12. izmišljeni penal za potpuni preokret sudije. Tek nakon što je preokrenuo rezultat setio se da im da žuti karton u 86. minutu. Pametno što je Savo zamenio skoro celu prvu postavu jer da je Partizan ostao s najjačim timom pa makar bila i samo desetorica nastavili bi s pokušajima igrači spartaka da nekom slome nogu, iskopaju oko ili slome nos za šta nisu bili kažnjeni od sudije u prvom što je podsticaj da tako nastave i u drugom poluvremenu, pa je u drugom poluvremenu osim s igračem manje Patizan bio i bez pravog štopera što su kaznili još jednim golom nakon novog slučajnog odbitka i loše markacije Vujačića, dok je treći gol nakon izmišljenog penala najboljeg igrača spartaka. Partizan ne mora još mnogo da trenira da bi bio spreman za SL, potrebno je da još malo poveća preciznost kod završnog pasa i šuta na gol, ali je potrebno da trenira živce što se tiče suđenja, a naravno da je jedino ovako moguće reagovati da bi se zaštitila ekipa i svaki igrač kao pojedinac. Zar je trebalo trpeti ovakvo suđenje i da na generalnoj probi neko bude teže povređen i da cele pripreme baci niz vodu zbog sprovođenjeg nečijeg zadatka. FIFA bi morala da uzme ozbiljnije učešće kod ovakvih turnira i da one koji svojim delovanjem protiv pravila fudbalske igre ruše imidž i popularnost fudbala budu drastično kažnjeni. Kako sada izgleda sudija će proći nekažnjeno, spartak će biti čak i nagrađen sa 100 000 €, a Partizan koji je žrtva je kažnjen jer mu je upropašćena generalna proba.

magister
16:05

Pokušaću da sumiram, i neću se osvrtati na suđenje na prijateljskim utakmicama, a zaprepašćen sam da Savo ne može da se smiri.
1. Imali smo tokom svih priprema uglavnom solidnu igru, sa pokazivanjem velikog potencijala - kad je nastupala prva postava i oni koji su ozbiljni kandidati za prvu postavu;
2. Sadik i Suma s vremena na vreme nešto naprave, a mogli bi, tako se čini, sa malo većom disciplinom, koncentracijom i odgovornošću u igri da budu permanentna opasnost za svakog protivnika i da se nadaju golova;
3. Asano nije dovoljno iskorišćen, ne dobija dovoljno dobrih lopti u prostor, uglavnom su lopte sa igračem na leđima, dobro se nosi s tim, ali bi mogao zaista da bude deo trija, kad bi se popravilo finalno dodavanje, pre svega od strane Sume i Natka.
4. Tošić je u formi, ali i kao takav ne pokazuje da može da odigra 90' u kojima će biti napast za protivnika. I dalje mislim, zlatnih poslednjih 30';
5. Natko zna i može, ali je i njegova forma često promenljiva, dobro je što L. Pavlović pokazao da može da zameni i njega i Sumu;
6. Zdjelar nije u formi, ali je Partizan bez njega znatno slabiji, Šćekić je u još goroj formi, Smiljanić je okej, ali bez ambicija u ofanzivi;
7. Standardni stoperi su odlični, kao i Vujačić, a mali Pavlović pokazuje da se Partizan izgleda zaleteo. Ako se ne desi negativno čudo vredeće mnogo, mnogo više;
8. Bekovi su baš van forme. Stalno ispadaju i kasne. Svi i Urošević, koji je danas kod prvog gola prvo ispao (dobro, mora nekad), ali se onda vratio, pa stao - umesto da pritrči igraču, koji je onda neometan na 2m od gola završio akciju! Brežančić - užasan protiv Rostova, danas bolji, pogotovo u napadu; Miletić - stalno ispada, kasni, nekad se čak i ne vrati kad izgubi loptu nego trčkara prema odbrani, u napadu, to sam mnogo puta rekao, jedino je odličan u skoku kod prekida (zato što je stoper), a da izgradi akciju sa desnim krilom ili da uradi nešto kad dobije loptu u prostor, da centrira, doda... - izgleda da ne ume i ne popravlja se u tome;
9. Stojković je van forme, ali pokazuje i vrlo loše reakcije kad mu se vrati lopta, često loše ispucava, ne vidi jednostavna rešenja dodavanja nego kao da je u panici samo gleda da šutne loptu prema centru;
10. Popović me nije ubedio da je blizu da bude golman za Partizan, a Stevanović je izgleda u solidnoj formi, ne samo zbog odbranjenih penala;
11. Cucin prebrzo vraćen, imao lošu intervenciju kod onog gola glavom, kad je čekao loptu umesto da krene ka njoj; mislim da je dovođenje Vitasa signal da Savo i ne pomišlja na Miletića kao alternativu za stopera, pa smo došli do toga da je Lutovac valjda blizu oporavka i da smo ostali na 2 beka. Više bih voleo da je doveden neki d.bek takvog kvaliteta i da imamo više opcija i za beka a Vujačić i Miletić, sa Lolom, evo i Šćekićem su mogli da budu dovoljne alternative za stopera do leta;
12. Šehović je talentovaniji od oba leva beka, a možda će propasti u S;
13. Stevanović se malo uspavao, posle sjajnog početka jeseni;
14. Lazar Marković je ili stalno povređen ili nezainteresovan za fudbal;
15. Matić je - visok. Da, i jak. Ne ume da utrčava u prazan prostor, ne oseća gde može da mu se doda lopta (dvaput je posle prodora i interesantnih pasova Lakčevića izgledalo kao da je Lakčević dodao protivniku, zato što je Matić prvi put utrčao u gužvu protivničkih igrača umesto da se zaustavi i sačeka povratnu, koja je jedina bila moguća i dobio je, ali pobegao od nje - da nije bila bi šansa, a drugi put potrčao prema autu, a nije bio u ofsajdu i dobio sjajnu loptu da izađe sam pred golmana od Lakčevića). Matić treba da proba da igra sa mladima u Teleoptiku, a Arambašić da bude alternativa Sadiku, ima 10x više smisla, fudbalske inteligencije i tehnike;
16. Lakčević je danas (a i protiv Rostova) pokazao da ima ozbiljan potencijal (ne znam kako neko komentariše da mu nema mesta, da li taj uopšte gleda utakmicu), ali njegova igra uz Matića - nema smisla. Sa Sadikom ili Arambašićem ili Asanom u špicu, a Stevanovićem na strani, mogli bismo da vidimo koliko je talentovan. Naravno i sa Lutovcem na beku, jer Miletić kakav je sad je em rupa em neupotrebljiv u ofanzivi (osim u prekidima).

Savo čini se ima sjajnu ideju, prelasci sa zone na presing, oduzimanje lopti na prepad i onda brze kontre i polukontre, donele bi bar duplo više golova da Suma bolje dodaje u tim situacijama, pa i Natko, a da Sadik ima više koncentracije u šansama.

Deki.Stankovic.5
15:57

Savo Milosevic,sta reci o tom coveku,duga je prica...i nije bas lepa!

Pixi GOOL iz kornera
15:31

Steta jer u medijima (partizanskim medijima) bili su glavni pretedent za osvajanje tog prestiznog turnira.