Partizanov preokret protiv Radnika!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. april 2017.

• 18:57

Fudbaleri Partizana su slavili u okviru 29. kola Superlige pošto su savladali Radnik rezultatom 2:1.

Partizan je uspeo da smanji na 3 boda minusa za Crvenom zvezdom pošto je danas savladao Radnik iz Surdulice sa 2:1 (0:1).

Utakmica je protekla u znaku incidenta koji se desio pre i tokom meča, a što se dešavanja na terenu tiče, Radnik je bio poprilično dobro organizovan i pravio je ogromne probleme crno-belima.

Počelo je dobro izvedenim slobodnim udarcem Jankovića, a na drugoj strani gol za Radnik i šok za sve u Humskoj. Arsenijević je stigao do lopte, sjajnim udarcem je prevario Kljajića za 0:1.

Gol pogledajte OVDE.

Pokušavali su domaći u prvom poluvremenu da stignu do izjednačenja, ali im nije polazilo za nogom ništa. Leonardo i Đurđević su imali svoje šanse, ali su Čančarević i defanzivni gostiju bili odlični.

U nastavku, druga priča.

Partizan je stigao odmah do izjednačenja, igrao se 53. minut. Miletić je centrirao sa leve strane, Janković je uhvatio volej, pogodio je za 1:1.

Držali su se igrači Radnika u igri sve do 78. minuta.

Partizan je propustio par šansi, najbolju Kosović koji je pogodio stativu, a onda je u 78. minutu Milovanović napravio penal, sudija Obradović nije imao dilemu.

Đurđević je bio siguran izvođač, Partizan je došao do željenog vođstva. Pored toga, Partizan je ostao i sa dva igrača više, pošto su prvo Francis, a zatim i Gojković nakon penala, dobili druge žute kartone.

Partizan je lagano privodio utakmicu kraju, imali su dosta prostora u napadu, ali nisu iskoristili svoje šanse crno-beli, pa je ostalo 2:1.