Partizanov oporavak, trofej Kupa na vidiku!

• 02. mart 2016.

• 19:56

Partizan je večeras u Humskoj kompletirao listu učesnika polufinala Kupa Srbije i pobedom nad niškim Radničkim upisao prvu pobedu u drugom delu sezone.

U poslednjoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije, Partizan je na svom terenu, ali bez prisustva publike, savladao niški Radnički sa 2:0, uz neiskorišćen jedanaesterac početkom drugog poluvremena.

Posle mirnog početka utakmice, nešto konkretniji su u prvih petnaestak minuta bili fudbaleri Radničkog, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Bojana Šaranova.

A na drugoj strani, Partizan u 18. minutu koristi svoju prvu pravu priliku na ovoj utakmici. Večeras odlični Nebojša Kosović lepo je proigrao Nemanju Mihajlovića koji je utrčao sa leve strane u kazneni prostor i rutinski savladao Jovanovića - 1:0.

Gol pogledajte OVDE.

Međutim, lopta je prilikom Kosovićeve asistencije zakačila Sašu Lukića u trenutku kada je Mihajlović bio u ofsajdu, ali to Mažić i njegovi pomoćnici nisu signalizirali i gol je priznat.

Gosti iz Niša uzvratili su nešto kasnije preko Marjanovića koji je odlično šutirao sa dvadesetak metara, a onda i Radoša Bulatovića posle kornera.

Odbranili su se crno-beli u tim trenucima, a ostatak prvog poluvremena obeležili su Nemanja Mihajlović i golman Radničkog Aleksandar Jovanović.

Fudbaler Partizana je u 28. minutu imao stopostotnu priliku, izbio je sam ispred Jovanovića, ali je on uspeo da sačuva mrežu. I ovoga puta je Kosović bio taj koji je proigrao Mihajlovića.

I u 35. minutu Mihajlović je bio u odličnoj prilici, ovog puta iskosa sa desne strane, ali je šutirao preko gola.

Minimalnim vođstvom Partizana se otišlo na odmor, a posle samo tri minuta igre u nastavku, Alen Stevanović je iznudio jedanaesterac, pošto je prilikom njegovog prodora, Radoš Bulatović u padu zakačio loptu rukom.

Za sudiju Mažića nije bilo dileme, ali šut Nemanje Mihajlovića sa bele tačke zaustavlja Aleksandar Jovanović!

Odlični golman gostiju se istakao i u 55. minutu, kada je u prilici bio Bogosavac, čiji je šut takođe zaustavio.

A sve dileme oko pobednika rešene su u 80. minutu, kada je Kosović upisao još jednu odličnu asistenciju, a egzekutor je bio Alen Stevanović za konačnih 2:0.

Njegov gol pogledajte OVDE.

Podsetimo, ranije danas su plasman u polufinale Kupa izborili Borac, Spartak i Javor Matis, koji je eliminisao Vojvodinu posle boljeg izvođenja penala.

Partizan: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Everton, Kosović, Lukić (Brašanac od 73.), A. Stevanović, Mihajlović, Ilić (Vlahović od 87.).

Radnički: Jovanović C. Aleksandar, Petrović, Bulatović Darko, Bulatović Radoš, Tomić (Stevanović od 60.), Bogdanović (Krstić od 79.), Đurićković, Marjanović, Todorović (Mrkić od 65.), Jovanović M. Aleksandar, Apostolović.