Partizanov evropski prvenac, miriše na proleće!

• 02. novembar 2017.

• 20:54

Šampion Srbije upisao je prvu pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope nakon koje plasman u plej-of fazu takmičenja deluje kao sasvim realna opcija.

Dočekali su fudbaleri Partizana posle dve evropske utakmice da uz podršku sa tribina izađu na megdan rivalu, a dočekali su i "Grobari" prvenac u Ligi Evrope!

Aktuelni šampion Srbije savladao je Skenderbeg sa 2:0 (1:0) u okviru četvrtog kola grupne faze Lige Evrope čime je stavio sebe u odličnu poziciju kada je prezimljavanje u Evropi u pitanju.

Partizan: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Mitrović, N. G. Miletić - Everton, Jevtović - Janković, Tošić (od 81' Pantić) - Ožegović (od 74' Radin), Tavamba (od 88' Jovanović);

Skenderbeg: Šehi - Vanđeli, Radaš, Jašanica, Mici (od 65' Aliti) - Muzaka, Lilaj, Taku (od 89' Aljiti) - Gavazaj (od 68' Nešpor), Sove, Adeniji;

Još jednom su ljubitelji fudbala mogli da vide koliko se teško u Evropi stiže do pobeda uprkos neospornoj činjenici da je Partizan kvalitetniji od šampiona Albanije.

Skenderbeg je u Beograd došao sa idejom da sačuva mrežu i osvoji barem bod i mora se reći da je albanski sastav dobro odrađivao posao u prvom poluvremenu.

Ekipa Miroslava Đukića nije uspevala da uspostavi inicijativu niti da nametne svoj ritam, pa su sporadične pretnje iz prekida bile sve što je Partizan uspevao da uradi.

Sve do 39. minuta i slobodnog udarca iz kojeg je Zoran Tošić demonstrirao klasu Partizan nije uspevao da napravi stopostotnu priliku i zbog toga Bambijev gol dodatno dobija na težini.

Pitanje je kako bi utakmica bila završena da srpski reprezentativac nije postigao prelep gol za vođstvo Partizana u 39. minutu susreta, ali verujemo da se većina navijača Partizana neće ni zamarati sada tim pitanje.

Drugo poluvreme imalo je nešto drugačiji tok. Partizan je stvorio dosta prilika i šteta je što nije iskoristio još koju, premda ne treba prenebregnuti činjenicu da je i Skenderbeg nekoliko puta zapretio.

Na isteku sat vremena igre Leandre Tavamba propušta priliku da uposli Ognjena Ožegovića koji je bio sam na desnoj stativi već lob udarcem testira Šehija koji je bio na visini zadatka.

Samo pet minuta kasnije Ognjen Ožegović, najborbeniji uz Evertona na večerašnjoj utakmici, pokazuje da nije zlopamtilo već nesebično spaja Tavambu sa golom i omogućava mu da duplira prednost crno-belih i stavi tačku na večerašnju utakmicu!

Mogao je Partizan i do ubedljivije pobede, najbolju priliku posle drugog gola imao je Everton u 81. minutu, ali se mora reći da je i Skenderbeg mogao barem do počasnog gola.

Kada se uzme u obzir da je Dinamo Kijev slavio u Bernu trijumf crno-belih dodatno dobija na značaju jer Partizan u narednom kolu dočekuje Jang bojs protiv kog bi mogao da overi plasman u plej-of fazu Lige Evrope!

Loša vest je ta da Zoran Tošić zbog parnih kartona neće biti u konkurenciji za duel sa Jang bojsom, ali će odlična organizacija utakmice sigurno omogućiti da Partizan Švajcarce ugosti pred punim stadionom.

Sledeću evropsku utakmicu Partizan igra 23. novembra protiv Jang bojsa, a Dinamo iz Kijeva dočekuje prežaljeni Skenderbeg.