Partizan - Vojvodina 1-0 (KRAJ)

• 02. novembar 2014.

• 18:48

U Humskoj se večeras odigran derbi 11. kola Superlige, meč koji bi mogao da stvori jasniju sliku ko će zimu dočekati na vrhu tabele. Partizan trijumfovao golom Škuletića.

Utakmica je počela u 19 časova, a ovo su startne postave:

Partizan: Lukač, B. Ilić, Ćirković, Stanković, Petrović, Marković, Drinčić, S. Ilić (Pantić od 82.), A. Živković (Luka od 89.), Lazović (Grbić od 77.), Škuletić.

Vojvodina: Milinković-Savić, Živković, Babić, Pekarić, Nastić, Tumbasević, Novaković (Sekulić od 75.), Alivodić, Gaćinović, Poletanović (Stojanović od 87.), Veselinović.

PRVO POLUVREME

I posle nepuna tri minuta igre, prva velika prilika za Partizan! Petar Škuletić se lepo oslobodio svojih čuvara pred kaznenim prostorom Vojvodine, zatim odlično šutirao, ali je stativa spasila ''Lale''!

Samo dva minuta kasnije, nova velika opasnost po gol gostiju. Slobodan udarac iznudili su crno-beli na dvadesetak metara od gola Milinković-Savića, Drinčić je, naravno, snažno šutirao, ali pravo u mladog golmana Vojvodine! Ostaje 0-0.

Početni pritisak Partizana polako slabi, Vojvodina je sve češće na Partizanovoj polovini.

Ali, u 16. minutu nova velika prilika za Petra Škuletića i ponovo nema gola! Sve su dobro odradili crno-beli, izigrana je odbrana gostiju, Škuletić je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, snažno šutirao po zemlji, ali je Milinković-Savić uspeo da zakači nogom tu loptu, dovoljno da ona umesto u mrežu, ode pored leve stative...

A budući golman Mančester Junajteda polako već postaje noćna mora Partizanovim napadačima u ovom meču! U 20. minutu je Saša Ilić pripremio priliku Škuletiću koji je odložio loptu za Lazovića, a njegov šut sa 15 metara ponovo zaustavlja sjajni Vanja Milinković-Savić.

U 25. minutu lepa akcija Vojvodine, upućena lopta ka Lazaru Veselinoviću, koji ipak nije bio brži od Lukača. Golman Partizana se na vreme bacio pred noge napadaču Vojvodine i otklonio opasnost.

A onda, sedam minuta kasnije, Petar Škuletić je razbio maler - 1:0 za Partizan!!!

Šta se dogodilo? Brza akcija Partizana, lopta je sa centra igrališta upućena ka Škuletiću, koji je pobegao svojim čuvarima, izašao jedan na jedan sa Milinković-Savićem i konačno ga savladao. Gosti su reklamirali ofsajd poziciju napadača Partizana, pa će o ovom golu sigurno biti dosta polemika posle meča.

Do kraja prvog poluvremena još jedan odličan pokušaj Saše Markovića, kada je lopta prohujala iznad prečke gola gostiju.

DRUGO POLUVREME

Početak drugog dela igre nije doneo bitnije promene na terenu. Partizan je i dalje ofanzivniji, a prva prilika u nastavku viđena je u 48. minutu, kada posle kornera Drinčića, Voja Stanković nije uspeo da prosledi loptu u mrežu gostiju. Ostaje 1-0.

Ali, počinje i Vojvodina da preti. Novosađani više nemaju šta da čekaju, i samo minut kasnije su takođe posle kornera mogli do izjednačenja, kada je Petrović sa gol linije izbio loptu.

Usledio je još jedan dobar napad ''Lala'', kada je Lukač na vreme intervenisao, da bi u 56. minutu na drugoj strani ponovo šutirao Škuletić, ali nedovoljno snažno i precizno da bi ponovo savladao Milinković-Savića.

Deset minuta kasnije, agilni Andrija Živković je odlično prošao po desnoj strani, centrirao ka Lazoviću na drugu stativu, ali je reprezentativac Srbije pogodio samo spoljni deo mreže.

Prve izmene u obe ekipe viđene su petnaestak minuta pre kraja meča. Partizan još uvek nema većih problema da zadrži vođstvo, ali ne uspeva ni da ga učini ubedljivijim.

Ipak, vreme je radilo za Partizan, pa su crno-beli uspešno priveli meč kraju i ponovo su lideri superligaške tabele.